Новини
Україна
Культура
Дати
Україна-суспільство

Україна прощається з відомим композитором Мирославом Скориком


1 червня на 82-му році життя помер відомий український композитор і музикознавець, Герой України, народний артист України, лауреат премії імені Шевченка, володар кількох орденів за заслуги Мирослав Скорик. Попрощатися із українським композитором можна буде у Києві та Львові.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на концертну агенцію UKRArtists.

«Легендарний композитор Мирослав Скорик пішов з життя на 82-му році у Києві. Прощання в середу, 3 червня, в Києві об 11:30 в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ (Лівобережна). У Львові – в четвер, 4 червня, в Соборі Святого Юра, теж об 11:30. Поховання в п’ятницю, 5 червня, Личаківський цвинтар», – повідомили в агенції.

Президент України Володимир Зеленський сказав про смерть відомого композитора: «Сьогодні Україна втратила генія нашого часу».

https://www.facebook.com/zelenskiy95/posts/2546637195586641

Мирослав Скорик – автор багатьох камерно-інструментальних творів, кількох балетів та опери «Мойсей», міжнародну прем’єру якої профінансував Ватикан. Найвідомішою композицією Мирослава Скорика є «Мелодія», яку називають духовним гімном України. Музика маестро звучить у понад 40 фільмах, серед яких, зокрема, картина Сергія Параджанова «Тіні забутих предків».