Культура

«Укранімафільм» – найстаріша українська студія анімаційних фільмів

Саме їй ми завдячуємо легендарними мультфільмами, на яких зросло не одне покоління: «Як козаки…», «Острів скарбів», «Капітошка» та багато інших. 300 фільмів студії відзначено призами та дипломами кінофестивалів.

«Укранімафільм» – найстаріша українська студія анімаційних фільмів - зображення

Можливо, ви помітили чимало анімаційного контенту у сторіз, телеграм-каналі та твітері Довженко-Центру. Це все – тизери 2022 року, який ми присвятимо знайомству зі спадком найстарішої української студії анімаційних фільмів "Укранімафільм".

З 30 червня 2019 року студія входить до складу Довженко-Центру згідно з наказом Міністерства культури України.

«Укранімафільм» – найстаріша українська студія анімаційних фільмів - зображення

Реорганізація студії "Укранімафільм" шляхом приєднання до Довженко-Центру забезпечила збереження її спадщини, запобігла її повній ліквідації та вперше за історію існування студії створила можливість для повноцінного дослідження мультиплікації та її творців.

Довженко-Центр взяв на себе зобов’язання зберігати, досліджувати та популяризувати спадщину "Укранімафільму" і вже виконує цю місію.

Першоджерело за посиланням.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.