#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Вишгород
Культура
Події
Хороші новини

У Вишгородському музеї відкрилась виставка картин з QR-підказками

28.05.2020 0 Косянчук Інна 0

Вишгородський історико-культурний заповідник продовжив проєкт «Вишгородщина мальовнича». У його межах учора, 27 травня, презентував свої роботи  художник Олег Катеринюк. Виставку Little places можна відвідати групами не більше п'яти осіб.

Для виставки Little places, яка учора відкрилась у музеї давньоруського гончарствв ВІКЗ, художник Олег Катеринюк віддібрав роботи, на яких зображено природу Вишгородщини – маленькі й теплі куточки, здавалось би, прості й звичні, але в картинах передано настрій моменту.

На запитання, яка з цих робіт – ваша найулюбленіша, Олег Катеринюк лише усміхається. Зате з натхненням розповідає «Погляду» про те, як писалась кожна з них. Наприклад, картину «Біля лісу» створював під дощем.

«Уявіть, іде дощ, я етюдник прикрив і пишу. Палітра двічі була практично у воді, фарби мокрі, а масляні фарби намочити складно», – розказує про свою пригоду. Він вихоплює миттєвості природи, щоб зафіксувати їх на полотні, й розповідає, що саме природа йому підказує характер картини. «Коли ти малюєш у майстерні – це одне. А коли малюєш на природі, вона, ніби твій учитель, вона розповідає, допомагає передати той стан, який сама ніби відчуває», – каже художник.

Олег Катеринюк пам'ятає, де була написана кожна з картин. «Ось ця – у Ясногородці, ця у Глібівці, ця теж у Глібівці», - за його роботами можна вивчати географію району.

До того ж кожен відвідувач виставки може легко дізнатися, де саме знаходиться куточок природи, зображений на полотні. Катеринюк, підтримавши раніше впроваджену у ВІКЗ новітню технологію QR-кодування історико-культурних пам'яток, вирішив надати QR-підказки відвідувачам виставки.

«Щоб гості виставки за допомогою смартфона, використовуючи QR-код, могли завітати до місць, де були написані ці роботи – там є географічні координати», – пояснює художник.

Виставка Little places мала б відкритися ще 12 березня. Однак час відкриття відтермінував карантин. Директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко зауважила, що виставка діє у межах проєкту ВІКЗ «Вишгородщина мальовнича», який ВІКЗ  реалізує спільно з Вишгородською районною держадміністрацією і Вишгородською районною радою з метою презентувати найкращий художній доробок митців краю.

«Приємно, що Олег Катеринюк підтримав наш втілений ВІКЗ торік проєкт «Історико-культурна спадщина Вишгородщини: QR-кодування, моніторинг, апробація й популяризація», і додав до своїх робіт елементи діджитплізації, які нині увійшли у наше життя, – зауважила Влада Литовченко, і, запрошуючи всіх на виставку, звернула увагу на один важливий у нинішніх реаліях момент: – Ми знаємо, який був жорсткий карантин, і за цих умов у ВІКЗ виставки відкривалися лише онлайн. Нині нарешті з’явилась можливість відкрити виставку, на яку можуть прийти глядачі. Але, з огляду на правила карантину, який нині послаблено, але ще не знято повністю, відвідувачі зможуть завітати до нас за попереднім записом і групою не більше 5 осіб. Також  можна оглянути цю виставку в режимі онлайн».

Виставка Little places діє у музеї давньоруського гончарства ВІКЗ за адресою: м. Вишгород, вул. Межигірського спаса, 11.