Новини
Новини Київської області
Вишгород
Суспільство
Київщина-суспільство

У Вишгороді відкрилась школа юного гончара


Тепер у музеї давньоруського гончарства під час занять можна глибше зануритись у тонкощі древнього ремесла

Майстер-класи з гончарства на гончарному колі у музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника (ВІКЗ) за кілька років стали досить популярними.  школярі, й дорослі, які на них приходять, зауважують, що на низ заряджаються неймовірною позитивною енергією. А ще – відразу бачать результат своєї роботи, виготовляючи під керівництвом майстра-гончара свій перший керамічний виріб – мисочку чи горнятко. До того ж, ці заняття проходять там, де в часи Київської Русі діяв потужний гончарний центр з 250-300 горнів, а посуд постачався навіть до княжих дворів. Не меншою популярністю користуються і майстер-класи з ліплення з глини. І не лише серед дітей. В одному з них узяв участь міністр культури України Євген Нищук та посадовці Київської обласної держадміністрації. Євген Нищук зауважив, що це дуже захоплююче заняття, за яким забуваєш про час.

Однак за один майстер-клас багато гончарної премудрості не осягнеш, це лише доторк до колись популярного у цьому краї ремесла. То ж до заповідника надходило багато пропозицій про те, щоб організувати відповідні курси. Вивчивши пропозицію, у ВІКЗ вирішили організувати для школярів та молоді школу юного гончара. Як зауважила директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко, створення такої школи є доцільним не лише для того, щоб дати дітям навики з гончарства, які, можливо, для когось стануть поштовхом до обрання гончарної професії. А й для глибшого ознайомлення молоді з історією краю, для популяризації знань про унікальність Вишгородщини і Київського Полісся, про зв’язок історичного минулого з сьогоденням.

Після тестування навчальної програми «Школи юного гончара»  третього травня її було затверджено на науково-методичній раді Вишгородського історико - культурного заповідника. І вже, як повідомила завідувач музею давньоруського гончарства Ірина Кириченко, записалось немало бажаючих навчатись тонкощам керамічної справи.