Вишгород
Культура

У Вишгороді Великодні Гаївки та благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ влаштували пластуни (ВІДЕО)

Пластуни славляться тим, що допомагають Україні.

Цими вихідними на території Собору Вишгородської Богородиці учасники місцевого пластового осередку влаштували Великодні Гаївки та благодійний ярмарок на підтримку воїнів-пластунів, які стали на захист Батьківщини.

"Пластуни славляться тим, що допомагають Україні, у нашому випадку ми приготували або купили їжі і її зараз продаємо"-

пластун станиці Аскольд Горган.

14-річна Ярина у "Пласті" вже 9 років - носить малинову хустку та відноситься до юнацтва. Дівчина бере участь у ярмарках кожного року. Цього разу вона приготувала традиційну пластову страву “Халепа”.

Ярина поділилася секретом приготування "Халепи":

"Вона робиться з того що є солодке на кухні, але основні інгрідієнти - це згущик та печиво до кави, а до нього ще можна кидати, що завгодно - банани, желейки, горіхи, все смачне, що залишилось на кухні".

На святі діти та дорослі водили хороводи, співали обрядові пісні і брали участь в різних іграх.

"Цю традицію дотримуємося щороку, незважаючи на війну, яка точиться зараз в Україні. Минулого року також проводилися гаївки можливо не в тому масштабі,як вони були колись, але ми продовжуємо скільки розуміємо, що якщо ми забудемо і не будемо пам'ятати про наші традиції ми не зможемо далі розвиватися залишатися незалежною країною",-

зазначила Оксана Ніцак станична голова станиці Вишгород Пласт - НСОУ.

Пластунами можуть стати діти будь-якого віку. До осередку приймають з двох років. Наразі "Пласт" у Вишгороді налічує близько 60-ти учасників. Вони поділяються на окремі групи: пташата, новацтво, юнаки, старші та пластуни сеньйори.

"Заняття проводяться щотижня. Організовуємо різні заходи, свята мандрівки. В такому разі , звичайно , слідкуємо щоб були укриття, щоб було де заховатися в разі повітряної небезпеки. Також, якщо виходимо в ліс, то обов'язково на перевірені території де будемо впевнені, що немає заборонених замінованих територій і небезпеки для дітей. Збільшилася кількість інструктажів, вишколів , ми в пласті так це називаєм, з тактичної медицини",-

розповіла Анна Павленко пластунка станиці Вишгород Пласт -НСОУ.

Станиця Вишгород Пласт була заснована священиком Сергієм Прутко ще у 1993 році. Це сталося на хвилі патріотично-національного збурення в Україні. Крім виховної діяльності станиця втілює різні волонтерські проєкти - говорить Оксана Самчук.

"До повномасштабки звичайно ми робили різні добрі діла і в 2000-х роках ми допомагали співравцю з міськрадою. Ми робили на волонтерських засадах - реконструкцію школи "Надія". Це наші були проекти, різні проекти при церквах, а з початком 2014 року коли почалась війна вже був акцент на волонтерській роботі для наших захисників - це були листи і пакунки різного роду".

Кошти з благодійного ярмарку підуть на стабілізаційний пункт на Запорізькому напрямку. А ще волонтерська група "Труселькові Феї Вишгорода" закуплять матеріали для пошиття адаптивного одягу для військових.

Марія Марчук, Олександр Кравчук, з Вишгорода. Спеціально для медіа Погляд.

Нагадаємо, вони почали з пошиву адаптивної білизни, але пізніше стали шити подушки-"кістки" для поранених бійців, наволочки із залишків тканини, плести шкарпетки і килимки для фронту. Згодом до допомоги доєднались інші небайдужі жителі.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.