Новини
Україна
Головні новини

У вересні вартість газу виросте на 45%


Зростання цін пояснюють підвищенням вартості газу на європейських газових хабах, яке традиційно відбувається напередодні опалювального сезону.

скріншот із сайту «Нафтогазу»

Отже, про те, що на вересень 2020 року «Нафтогаз України» визначився із ціною за природний газ для побутових клієнтів, повідомляється на сайті компанії.

Газ у вересні коштуватиме 4,70 грн/куб. м з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки). 

Мова про тариф «Місячний». У компанії також пропонують тариф «Річний», який має допомогти застрахуватися від зростання цін на газ в період високих цін.

Втім, з початком осені збільшується й річна ціна за газ для населення. У перші два тижні вересня річна ціна становитиме 4,73 грн/куб. м з ПДВ (без вартості розподілу). З 16 по 30 вересня вартість підвищується до 5,24 грн/куб. м.

При цьому у держкомпанії переконані, що таке збільшення цін є відносно помірним, враховуючи великі запаси газу в українських підземних сховищах газу.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що у серпні вартість природного газу для побутових клієнтів «Нафтогазу України» становила 3,24 грн/куб. м без урахування ціни його доставки.

Зауважимо, 1 серпня 2020 року припинила дію постанова уряду про покладення на «Нафтогаз» спеціальних зобов’язань на ринку газу (ПСО), і в Україні почав працювати ринок газу для населення – тобто українці отримали можливість на власний розсуд вільно міняти газового постачальника.

Іще ми розповідали, що «Нафтогаз» встановив першу електрозаправку, у подальшому їхня кількість може зрости.