Новини
Україна
Новини світу

У Великій Британії включили тризуб до екстремістських символів


В Україні обурені тим, що Антитерористичний відділ поліції Великої Британії включив український тризуб у список екстремістських символів у межах кампанії проти радикалізму.

Документ вже розіслали медичним працівникам та викладачам освітніх закладів.

У Британії розповідають, що посібник поширюється по всій Англії в межах підготовки до програми "Превенція" з боротьби з радикалізацією. Він призначений для того, щоб упіймати осіб, які можуть загрожувати вчиненням терористичних актів.


У візуальному розділі посібника з виявлення знаків та символів праворадикальних груп, у секції "тату", український тризуб розмістили поруч із нацистською символікою.


Посібник також містить розділ "Групи та символи захисту довкілля", до якого увійшли організації із захисту довкілля Greenpeace та Extinction Rebellion.

Поліція Великої Британії наполягає на тому, що цей посібник не має на меті визначити всі групи, які він описує, як екстремістські. Правоохоронці уточнили, що він має на меті покращити розуміння знаків та символів, з якими люди можуть зіткнутися.

У розділі організацій, що сповідують ідею домінування білої раси, наведена також символіка полку "Азов".

Українські дипломати вимагають негайно видалити тризуб з посібника і принести офіційні вибачення Україні.

Чи будуть проблеми у українських громадян, які мають татуювання тризуба, при перетині британського кордону наразі не відомо.