Новини
Повітря
Київ

У столиці провели аналіз якості атмосферного повітря


Ще вчора забруднення повітря у Києві залишалося високим, проте сьогодні ситуація має покращитися.

Фото: pixabay.com

Як повідомляють в Держпродспоживслужбі в м. Києві, станом на 13 годину 27 січня забруднення повітря в приземному шарі атмосфери в столиці залишався високим. В окремих районах міста було зафіксовано перевищення середньодобових граничнодопустимих концентрацій таких шкідливих речовин як зважені речовини (у 1,3 рази), діоксид сірки (у 2,1-2,8 рази) та діоксид азоту (у 3,3–4,0 рази).

«Зазначені речовини властиві викидам, що утворюються при горінні вугілля, мазуту, бензину, дизпалива, газу у теплоенергетичних та опалювальних установках, у двигунах автомобілів та при пожежах. Основний внесок у загальне забруднення атмосферного повітря міста належить автотранспорту», – зазначають в Держпродспоживслужбі

До слова, за даними спостережень ЦГО ім. Б. Срезневського у період з 19 по 25 січня у повітрі Києва також було відмічено перевищення гранично допустимих концентрацій пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду азоту та формальдегіду.

«З 28 січня очікується активна циклонічна діяльність, зниження температури повітря, посилення вітру та випадіння опадів, що зумовить зниження забруднення повітря», – наголошують в ЦГО.

У четвер в столичному регіоні температура повітря опустилася нижче нуля, а протягом дня синоптики обіцяють опади. Тож вже станом на 28 січня середній індекс AQI по Києву, за даними SaveEcoBot, становить 65 пункти.

Скрін з SaveEcoBot

А в рейтингу IQ Air українська столиця сьогодні знаходиться на 43-му місці.

Скрін з IQ Air

Як повідомляв «Погляд» раніше, минулого тижня протягом щонайменше трьох днів Київ був у топ-20 міст із найбруднішим повітрям у світі. Ситуація покращилася лише на початку цього тижня.

Нагадаємо, за 2020 рік атмосферному повітрю завдано збитків на понад 73 млн грн.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.