Новини
Анонси
Київ

У столичному метрополітені з'явиться 4G-інтернет


У Київській міській раді депутати прийняли рішення, відповідно до якого мобільні оператори зможуть запустити 4G в київському метрополітені, а інтернет-провайдери розвивати свої мережі в столиці.

Йдеться про встановлення плати за доступ до елементів інфраструктури об'єктів будівництва, транспорту, енергетики, кабельної каналізації електрозв'язку, будинкової розподільчої мережі комунальної власності.

«Ми затвердили чесні правила співпраці комунальних підприємств та установ із операторами мобільного зв’язку. Тож вони тепер щомісяця легально сплачуватимуть податки в столичний бюджет за користування інфраструктурою міста. З прийняттям цього рішення очікуємо появу 4G у метрополітені і загалом кращу якість зв’язку», - розповів заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів.

Також у Міністерстві цифрової трансформації України зазначили, що мобільні оператори Lifecell, Vodafone та Київстар тепер зможуть до кінця року запустити інтернет на всіх станціях та шляху прямування поїздів метро.

Очікуємо швидкого впровадження мобільного інтернету на швидкості 60-80 Мбіт/с в діапазоні 1800 МГц. В майбутньому заплановано задіяти діапазон 2600 МГц, що дозволить забезпечити кращу якість і швидкість.

Минулого тижня 4G-інтернет вже було запущено на станції Академмістечко. Згідно з планами операторів «Великої трійки» протягом першого півріччя планується запуск інтернету ще на 8 станціях, а до кінця цього року – у всій столичній підземці.

У липні минулого року оператори в рамках тендеру вибрали компанію Huawei як постачальника рішення для будівництва загальної 4G мережі в столичному метрополітені. Загалом швидкісний мобільний інтернет буде доступним пасажирам київського метро не лише на станціях, а і в тунелях між ними.