Новини
Україна
Київ

У столиці перейменують станції кільцевої електрички

За задумом, це має полегшити навігацію історичними районами Києва, а також більш точно відповідатиме топоніміці міста.

У столиці перейменують станції кільцевої електрички - зображення

Укрзалізниця ініціює перейменування 8 станцій кільцевої електрички. Про це повідомили в Telegram-каналі Kyiv City Express. Там вважають, що це полегшить навігацію історичними районами Києва, більш точно відповідатиме топоніміці столиці та позбавить транспортну карту міста застарілих назв радянського періоду. Проте змінити планують не лише назви, а й зовнішній вигляд станцій.

"Ми до кінця року завершимо косметичні ремонти всіх вказаних станцій, щоб змінювалася не лише форма, але й суть", –

Kyiv City Express

Які станції отримають новій назви та чому?

  • Рубежівський – парк Нивки

Стара назва – від Рубежівської колонії для неповнолітніх, яку перевезли до Києва у 1884 році із с. Михайлівська Рубежівка, а закрили сто років тому. Нова назва – це про реальне географічне розташування станції і про стимул подорожувати до парку.

  • Зеніт – проспект Бандери

Вказує на реальне географічне розташування станції, а ще – хай бог милує від асоціацій з пітерським "Зенітом" і радянськими фотоапаратами. Стара назва – від сусідства з Куренівським аеродромом у 1911-1914 роках – актуальності давно не має.

  • Троєщина – Воскресенка

  • Троєщина-2 – Райдужний

Назвати станції двома Троєщинами було радше політичним рішенням, бо Троєщину треба було сполучити з центром, а метро було глибоко в проєктуванні. Реальні назви районів розташування станцій – Воскресенка і Райдужний. Це не збиватиме з пантелику тих, кому треба саме на Троєщину, до якої організовано пересадочне сполучення трамваєм №5.

  • Київ-Дніпровський – парк Перемога

Перейменування на честь прилеглого парку дасть змогу нерегулярному пасажирові електрички зрозуміти, де саме знаходиться станція, не підглядаючи в карту.

  • Київська-Русанівка – Русанівка

Вона апріорі тільки київська. Спрощення є спрощення.

  • Лівий Берег – Березняки

Березняки – реальна назва найближчого району (Осокорки все ж трохи далі). До того ж, "Лівий Берег" часто плутають з "Лівобережна". Більше не будуть.

  • Північна платформа станції Київ-Пасажирський – Центральний вокзал

Тут все ясно і без пояснень. Центральна станція має бути максимально зрозумілою без компаса.

Нагадаємо, в листопаді Укрзалізниця запустила перший потяг до Херсона.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.