Новини
Всесвіт

У Сонячній системі знайдено 139 нових карликових планет


Їх вивчення може допомогти виявити дев'яту планету нашої системи.

Як повідомляють в Science Alert, астрономи виявили планети за орбітою Нептуна завдяки проєкту The Dark Energy Survey (DES), метою якого є вивчення темної енергії і динаміки розширення Всесвіту. Кількість знайдених планет приголомшила світову спільноту, їх – 139.

З серпня 2013 по січень 2019 года 4-метровий телескоп Victor M. Blanco, розташований в Міжамериканскій обсерваторії Cerro Tololo Inter-American Observatory (CTIO) на Чилі і оснащений 440-мегапіксельною камерою DECam, знімав ділянку південного неба в 5 тисяч квадратних градусів.

«Наша камера DECam була створена не для пошуків планет, а вивчення темної енергії. Проте, завдяки величезній чутливості і глибині покриття це дуже зручний інструмент для пошуків транснептунових об'єктів», – зазначає співавтор дослідження Гері Бернштейн.

Вчені вважають доведеним існування за орбітою Нептуна дев'ятої планети Сонячної системи. Астрофізики Костянтин Батигін і Майкл Браун припускають, що вона є ядром газового гіганта, що зароджується, який був викинутий зі своєї первісної орбіти Юпітером під час формування Сонячної системи.

Однак локалізувати положення цієї планети до сих пір не вдалося, так як вона знаходиться на відстані близько 200 астрономічних одиниць. Це не дозволяє безпосередньо побачити її на загальних знімках Сонячної системи і змушує астрономів шукати її наосліп, а також звужувати поле пошуку, відкриваючи нові карликові планети і прораховуючи їх орбіти.

Нагадаємо, на початку року супутник NASA, що вивчає планети за межами Сонячної системи, припинив виходити на зв’язок. Також дивіться, як астроном-любитель створив захоплююче відео, яке показує, що було б якби планети замінили Місяць.