Новини
Культура
Україна-суспільство
Київ

У Софії Київській презентовані ескізи великого Державного герба України


У виставкових залах «Хлібня» національного заповідника «Софія Київська» триває виставка робіт, що надійшли на конкурс на найкращий ескіз великого Державного герба України. Виставка діятиме до 27 листопада.

фото МКІП

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв, що великий Державний Герб України існує вже 23 роки і президента просять його затвердити.

Всього в експозиції - 112 робіт, повідомляється на сайті Міністерства культури та інформаційної політики. Оскільки процедура конкурсу є анонімною, представлені ескізи не підписані іменами авторів. Після визначення найкращих робіт оргкомітет оприлюднить інформацію про переможців.

фото МКІП

Наразі фахове журі конкурсу, що складається із провідних істориків, юристів, мистецтвознавців, науковців та геральдистів, проводить оцінювання отриманих ескізів.

Нагадаємо, що найкращі проекти ескізів отримають премії: перша премія - 100 тис. грн, друга - 50 тис. грн, третя - 30 тис. грн.

Відповідно до постанови про проведення конкурсу, до 1 грудня 2020 року Міністерство культури та інформаційної політики України має подати Міністерству юстиції пропозиції за результатами конкурсу для врахування їх під час розроблення проєкту Закону України «Про державні символи України».

Читайте також про те, коли депутати вирішили оновити Державний Герб України.