Новини
Всесвіт

У серпні на поверхні Юпітера помітили спалах: вчені з'ясували, що це було


У верхніх шарах атмосфери планети вибухнув астероїд.

Астрофотограф Етан Чаппел 7 серпня 2019 року було зафіксовано спалах світла на Юпітері. Він виявився настільки яскравим, що його можна було побачити через телескоп.

«Коли це сталося, я дивився в небо на метеори Персеїди, тому я не бачив спалах під час запису. Згодом я помітив його тільки завдяки програмному забезпеченню DeTeCt від Marc Delcroix, яке спеціально розроблене для виявлення цих спалахів», – каже Чаппел.

Астрофізики прийшли до висновку, що астероїд вибухнув приблизно в 80 кілометрах над хмарними вершинами Юпітера, випустивши енергію еквівалентну 240 кілотонн у тротиловому еквіваленті.

https://twitter.com/ChappelAstro/status/1158985609224044549

Ґрунтуючись на спалах боліда, вчені визначили, що об'єкт, ймовірно, мав діаметр від 12 до 16 метрів і масу близько 450 тонн. Крива блиску вибуху показує склад кам'янистого заліза з рівними частинами метеорного заліза і силікатів, тому він швидше був астероїдом, ніж кометою.

Атмосферні метеорні вибухи не вважаються особливо рідкісним явищем на Юпітері, оскільки планета масивна і знаходиться поруч з поясом астероїдів (хоча її роль космічного пилососа, що захищає Землю, може бути перебільшена). Проте ці спалахи слабкі і короткі, тому більша частина з них залишається непоміченою спостерігачам на Землі.

Нагадаємо, в серпні «Хаббл» зробив новий «портрет» Юпітера.