Новини
Новини Київської області
Пожежі
Земля
Повітря

У Переяславі вогонь із сухостою перекинувся на кладовище


23 березня переяславські пожежники усіма силами намагалися погасити вогонь, від якого постраждало одне із міських кладовищ.

Невідомі особи підпалили неподалік поле сухостою, однак через сильний вітер вогонь швидко поширився на Андрушівське кладовище.

Згідно інформації із коментарів у спільноті Переяслав – це Європа, вогнеборцям все ж вдалося приборкати стихію.

У ГУДСНС інформують, що коли палять траву, то згорає у гумус із найбільш родючого шару ґрунту, тому на місці горіння може вже нічого не вирости.

Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях. З травою часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери.

Гинуть як самі тварини, так і їхні гнізда. Наприклад, знищуються гнізда таких птахів як крижень, травник, жайворонки, чайка тощо. Від сильної пожежі у травні  гинуть їжаки, зайці та ін.

Тож, шановні громадяни, не знищуйте власноруч довкілля, бережіть здоров'я  своє та своїх близьких. У разі виникнення загоряння намагайтеся самостійно ліквідувати осередок пожежі, якщо він невеликих розмірів. Якщо ситуація вийшла з-під контролю зателефонуйте 101.