#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Політика

У парламентському комітеті обговорили верифікацію державних виплат

12.03.2021 Косянчук Інна 0

Нині на розгляді Мінфіну - понад два мільйони запитів на перевірку достовірності інформації для призначення, нарахування і здійснення державних виплат.

У  круглому столі  на тему «Питання верифікації та моніторингу державних виплат, який  відбувся у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, взяли участь народні депутати, представники центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, ПФУ, сторін соціального діалогу, громадських організацій, наукових установ. Захід відбувся у комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

За словами першого заступника Міністра фінансів Дениса Улютіна,  мета верифікації державних виплат, - а це пенсії, допомоги, пільги, субсидії, стипендії тощо - підвищення адресності державних виплат та забезпечення ефективного використання коштів бюджету. За інформацією Міністерства, Загальна сума держвиплат, які надійшли торік на верифікацію від органів, що здійснюють державні виплати, склала майже 460 мільярдів гривень. Нині на розгляді Мінфіну – понад два мільйони запитів на перевірку достовірності відповідної інформації.

Фото з сайту Верховної Ради

Щодо значної кількості запитів нині тривають перевірки, що здебільшого  пов’язано з запровадженням корона вірусного карантину.

ДОВІДКА. 3 грудня 2019 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» № 324-IX. Відповідно до цього документа, в Україні вперше запроваджена процедура верифікації або перевірки державних виплат - пенсій, допомог, пільг, субсидій, стипендій, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування. Закон визначає верифікацію державних виплат, як комплекс заходів із збору та перевірки достовірності інформації для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат, за допомогою інформаційно-аналітичної платформи.

Причини відмови у  державній допомозі

Денис Улютін назвав такі причини відмови:

- набуття права власності на нерухоме майно під час отримання державної виплати;

- встановлення факту виконання особою, що зареєстрована як безробітна, оплачуваної роботи;

- наявність актового запису про смерть реципієнта на початок отримання державної виплати та в період її отримання.

У процесі верифікації державних виплат слід особливу увагу приділяти питанню захисту персональних даних громадян. На цьому наголосив перший заступник голови комітету Михайло Цимбалюк.

А голова комітету Галина Третьякова запропонувала учасникам круглого столу надати свої пропозиції щодо удосконалення загальнодержавного процесу верифікації, за якими будуть напрацьовані загальні рекомендації Комітету для урядових органів.

Фото з сайту Верховної Ради

Як повідомляв «Погляд», міський голова Києва Віталій Кличко хоче позиватися до Конституційного суду щодо розподілу податків.

Нещодавно Кабмін затвердив Національну економічну стратегію-2030.

 Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.