Новини
Україна
Новини Київської області
Вибори

У п’яти округах можливий повторний перерахунок голосів


Громадська мережа ОПОРА повідомила про те, що неув’язки виникають саме з паперовими носіями

ЦВК вже опрацювала 99,91% протоколів голосування на позачергових виборах народних депутатів. 25 липня на Київщині з 9 округів на 15.15 затримка поки що з одним округом -№ 95, де опрацьовано 99,07% електронних протоколів. У інших округах – стовідоткове опрацювання.

А щодо інших регіонів – як повідомила на своїй Фейсбук-сторінці  голова правління громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Айвазовська, є проблеми, пов’язані з повторним перерахунком голосів. Це стосується п’яти регіонів.

«Вибори - процес, який, таке враження, ніколи не закінчиться. Сьогодні за вікном четвер (якщо чесно, то вранці я була переконана, що п'ятниця), а вже в 5 окрузі йде справа до повторного підрахунку голосів по дільницям. Таким чином -- Закарпаття, Черкащина, Луганщина, Донеччина, Львівщина».

До речі, проблеми, про які розповідає пані Ольга, зафіксовані не лише в тих регіонах, де ще не всі окружні комісії надали електронні протоколи (Луганщина, Донеччина, Львівщина), а й у тих, де вони опрацьовані стовідсотково (Закарпаття і Черкащина). Отже, неув»язки виникли під час приймання паперових носіїв.

«Члени комісій на межі нервового виснаження, але малий розрив між кандидатами, або ж порушення щодо процедури транспортування, наприклад, не належне пакування виборчої документації, є політично-процедурним фактором впливу на рішення щодо повторного підрахунку, на якому повинні бути також присутні члени ДВК, які транспортували ці бюлетені. Уявіть, наскільки люди щасливі повертатись в пекло цифр і документів, які насилу здали до вівторка. Вже вікрито кримінальне провадження за фактом ухиляння від виконання своїх обов'язків членами комісій, бо останні не хочуть йти в ОВК на перерахунок. А в одній з ОВК члени комісії до всього ще й отруїлись зіпсованим олів'є. Повна безнадія на швидке завершення процесу», розповіла Ольга Айвазовська, зауваживши, втім що є час є до 5 серпня.