У Нових Петрівцях впроваджують роздільне збирання відходів
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/08/0814_Sortuyemo_osn.jpg)
Жителям села на Вишгородщині роздають спеціальні пакети для відсортованого сміття і проводять бесіди щодо культури сортування.
Починається все із зборів із жителями вулиць. Як повідомляє «Моє село-Нові Петрівці», ще минулого місяця Новопетрівський сільський голова Радіон Старенький та його заступники розповіли жителям низки вулиць про те, що роздільне збирання відходів спрямоване як на турботу про довкілля, так і сприятиме економії сільського бюджету. Представники ТОВ «Екокультура», яке займається вивезенням відходів, розповіли людям про механізм збирання сміття, роздали інформаційні листівки та спеціальні мішки, у які треба складати відсортовану вторсировину. Поки що ця схема працюватиме у частині села, поступово поширюючись на всю територію, жителів вулиць заздалегідь інформуватимуть про це на відповідних зборах. Інше ж сміття вивозитимуть згідно звичайного графіку.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/08/0806_NP_Sortuyemo1.jpg)
«Передовсім така практика сприяє зменшенню навантаження на наші сміттєзвалища. Сортувальне сміття (скло, макулатура, алюмінієві банки, ПЕТ-пляшки тощо) йде на переробку, фактично отримуючи друге життя. Такі збори минулого року відбулися в районі школи №2 та на вул. Лермонтова. Там вже процес сортування сміття триває», йдеться у повідомленні.
«До сільської ради з ініціативою щодо сортування сміття прийшла новопетрівська молодь. Молоді люди прагнули змін та готові були взяти активну участь у підтримці чистоти довкілля села і пропагуванні свідомого ставлення до природи, задля її збереження для майбутніх поколінь. Сільський голова Радіон Старенький підтримав ідею молодих активістів та знайшов організацію з Демидова - села, що розташоване неподалік Нових Петрівців, котра забиратиме в нашому селі відсортоване сміття на переробку. Ось так розпочалася співпраця сільської ради, ТОВ «Екокультура» та жителів Нових Петрівців, – відповіла на запитання журналіста «Погляду» завідувач інформаційно-аналітичного сектору Новопетрівської сільської ради Юлія Макуха. Також, за її словами, сільська рада нічого не сплачує організації, яка забирає у населення відсортоване сміття. Натомість ТОВ «Екокультура» самостійно несе відповідальність за його переробку, організовує збір, забезпечує спеціальними пакетами тощо.
Нові Петрівці – село велике, розмаїте. Тут є й приватна забудова, і багатоповерхові будинки у житлових комплексах. У приватному секторі вже давно сформувалась звичка збирати відходи і виставляти мішки за ворота у визначені дні приїзду сміттєвоза, це по 2-3 дні на місяць. Тепер же людям пропонують переорієнтуватись на нову форму. Дехто вже готовий до цього, на Фейсбук-сторінці – не одне запитання щодо того, де взяти мішки, також люди цікавляться графіком вивезення відсортованого. Та чи масове це явище, чи ще багато потрібно працювати над зміною свідомості людей щодо сортування відходів?
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/08/0806_NP_Sortuyemo2.jpg)
«Так, процес уже розпочався. Більшість важко сприймають нововведення, важко налаштовуються на сортування, адже це додаткові турботи. Але все ж перші результати є. Як правило, підрядна організація забирає по кілька пакетів з вулиці, -- зауважує Юлія Макуха. – На сьогодні задіяна лише частина вулиць в селі, де вивозиться сортоване сміття, але плануємо, що згодом долучаться всі жителі, і ми дійсно станемо свідомими в плані збереження природи. Найактивнішими є учні, майже півроку на території шкіл стоять контейнери для пластику, вони регулярно наповнюються. Туди звикли вже зносити пластикові пляшки і жителі, що живуть поруч. Але для учнівської молоді організація зі збирання сміття створила спеціальні умови -- діти мають стимул у вигляді грошової винагороди за збір пластику та макулатури. На виручені кошти вони мають змогу купити щось для своєї школи. Добре, що зараз так позитивно в цьому напрямку налаштована молодь, адже молоді люди у всі часи були рушійною силою будь-яких нововведень та прогресу».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/08/0814_Sortuyemo4.jpg)
Фото з Фейсбук-сторінки "Моє село-Нові Петрівці"