Суспільство
Здоров'я
Україна-суспільство

У МОЗ розповіли, чи потрібно робити бустер тим, хто перехворів на COVID-19

Також медики нагадали про доцільність вакцинації людям із груп ризику.

У МОЗ розповіли, чи потрібно робити бустер тим, хто перехворів на COVID-19 - зображення

У МОЗ розповіли, чи потрібно робити бустер тим, хто перехворів на COVID-19, а також чому це важливо.

"Навіть якщо після двох доз вакцини ви перехворіли на COVID-19, вам варто отримати бустерну дозу щеплення. Окремо нагадаємо, що щеплення захищає саме від важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусу", –

МОЗ

Також у МОЗ зазначили, що ефективність вакцин проти коронавірусної хвороби з часом згасає. Також з’являються нові штами вірусу. Бустерна ж доза допомагає поновити ефективність вакцини та подовжити захист від важкого перебігу та смерті від COVID-19.

Крім того медики нагадали про те, що особливо доцільно подбати про отримання бустеру людям із груп ризику. Це літні люди, люди з серцево-судинними, легеневими хворобами, а також онкозахворюваннями та діабетом. Саме вони можуть мати важкий перебіг ковіду, потрапити в лікарню і навіть померти від нього.

Нагадаємо, наприкінці липня стало відомо, що в Україні виявили новий різновид штаму "Омікрон".

До слова, ще на початку року ВООЗ попереджало, що коронавірус мутує, що може призвести до появи нових штамів. До слова, на думку американських вчених, люди, які перехворіли на "Омікрон", можуть отримати так званий суперімунітет проти майбутніх штамів коронавірусу. Однак для цього необхідно виконати як мінімум одну умову – пройти вакцинацію.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.