Новини
Україна
Автоновини

У Мінрегіоні наголосили на обов’язковості паркомісць для людей з інвалідністю


Згідно українського законодавства, не менше 10 % машиномісць на парковках повинні бути обов’язково передбачені для користування людьми з інвалідністю та іншими маломобільними особами – людьми похилого віку, вагітними жінками, батьками з маленькими дітьми.

Про це повідомив заступник міністра в Міністерстві регіональної політики Лев Парцхаладзе.

Обов’язкові вимоги та параметри щодо правильного влаштування таких паркомісць у міністрерстві прописали у нових державних будівельних нормах “Інклюзивність будівель і споруд”.

Зокрема в ДБН встановлено, що:

  • ширина зони для паркування автомобіля особи з інвалідністю повинна бути не менше 3,5 метрів;
  • розміри паркувальних місць, які розташовані паралельно бордюру, обов’язково повинні забезпечувати доступ до задньої частини автомобіля, щоб використовувати пандус або підйомний пристрій;
  • ці паркомісця повинні бути розміщені не далі ніж 50 м від доступного для осіб з інвалідністю входу до будівлі, при житлових будинках – не далі 100 м.
  • паркомісця повинні позначатися дорожніми знаками та горизонтальною розміткою відповідно до Правил дорожнього руху з піктограмами міжнародного символу доступності.

Лев Парцхаладзе повідомив, що ці норми ДБН з облаштування безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю є обов’язковими до виконання.