Новини
Екологія
За кордоном

У Малайзії помер останній в країні суматранський носоріг


Через браконьєрство виду загрожує вимирання.

На малайзійському острові Калімантан померла самка суматранского носорога на прізвисько Іман. Вона страждала від раку. Зоологи сподівалися, що тварина проживе довше, проте на 25 році життя вона померла, повідомляє National Geographic.

За останні роки фахівцям вдавалося кілька разів врятувати Іман життя.

«Іман була оточена пильною увагою і турботою з моменту свого переселення в заповідник в 2014 році і аж до самої смерті», – сказав Крістін Лью, міністр туризму, культури і навколишнього середовища штату Сабах.

Фахівці намагалися врятувати популяцію суматранских носорогів в Малайзії. У травні цього року помер останній самець цього виду на ім'я Там. У 2008 році, коли він був виявлений з ушкодженою ногою на одній з плантацій олійних пальм, його відправили в заповідник Tabin Wildlife Reserve, а після підшукали самцю двох самок. За даними на 2015 рік, на той час в Малайзії не залишилося жодної особини суматранских носорогів в дикій природі.

Спроби отримати потомство від носорогів в заповіднику навіть за допомогою ЕКЗ не увінчалися успіхом, а одна з самок незабаром померла від раку. Тепер, після смерті Тама і Іман, на території Малайзії зовсім не залишилося суматранских носорогів - ні в дикій природі, ні під охороною людини.

https://twitter.com/KKCity/status/1197084894637092869

Довідково:
Dicerorhinus sumatrensis – найдрібніший представник носорогових. Його висота в холці не перевищує 145 сантиметрів, а вага коливається від 600 до 950 кілограмів, що для носорогів теж не так вже й багато.

Раніше суматранські носороги населяли вологі тропічні ліси і болота в Ассамі, Бутані, Бангладеш, М'янмі, Лаосі, Таїланді, Малайзії, Індонезії та Китаї. На сьогоднішній день, за оцінками експертів, в світі налічується не більше 100 особин. За останні два десятиліття кількість суматранських носорогів впала приблизно на 70% здебільшого через браконьєрство. Розрізнені невеликі субпопуляції суматранских носорогів залишилися в нетрях індонезійського Калімантан і Суматри. Фахівці підкреслюють, що тепер важливо знайти їх і доставити в заповідники, щоб зберегти вид і забезпечити особинам, що залишилися, умови для розмноження.

Нагадаємо, нещодавно вченим вдалося отримати два ембріона північного білого носорога.