Україна
Анонси
Суспільство
Україна-суспільство

У Львові говоритимуть про правосуддя в умовах збройної агресії Російської Федерації


Публічна дискусія «Як збройний конфлікт на сході України вплинув на спроможність системи правосуддя» відбудеться у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору»

Результати дворічної роботи групи українських дослідників, ініційованої та підтриманої Міжнародним фондом «Відродження» – презентацію звіту «Правосуддя на сході України в умовах збройної агресії РФ» обговорять у Львові, у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» під час публічна дискусія «Як збройний конфлікт на сході України вплинув на спроможність системи правосуддя» що став».

Адреса Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору»: м. Львів, проспект В’ячеслава Чорновола, 45.

Дата і час проведення заходу: 14 травня 2019 р., 17.00.

Вхід вільний, але потрібно зареєструватися за посиланням: https://bit.ly/2IFDjQl

«Збройний конфлікт на сході України, зумовлений агресією РФ, призвів до десятків тисяч людських жертв, появи сотень тисяч переселенців, втрати майна та бізнесу. Україна зіштовхнулася з великим пластом проблем, пов’язаних із потребою забезпечити справедливість та відновлювати порушені права людини. Воєнні злочини, зникнення і позасудові страти, незаконні затримання людей, їх обмін поза межами юридичних процедур, мародерство, підвищений тиск на суддів з різних сторін, складність відновлення втрачених матеріалів справ – і це лише вершина айсбергу. Масштаб цих проблем досі не оцінений.

Як збройний конфлікт вплинув на українську систему правосуддя та її спроможність забезпечувати справедливість у фактичних умовах війни? Наскільки країна була готова до таких викликів? І чи спроможна вона справлятися з цими викликами сьогодні? Які проблеми були вирішені, а які ще потребують додаткової уваги? Які проблеми можуть виникнути в майбутньому і як їм запобігти? Відповіді на ці питання спробуємо дати під час презентації звіту «Правосуддя на сході України в умовах збройної агресії РФ», що став результатом дворічної роботи групи українських дослідників, ініційованої та підтриманої Міжнародним фондом «Відродження», йдеться у повідомленні про захід.

Учасники дискусії:

Роман Романов, директор програми «Права людини та правосуддя» МФ «Відродження»;

Валерій Новиков, голова Луганського обласного правозахисного центру «Альтернатива», правозахисник, співавтор звіту;

Роман Куйбіда, кандидат юридичних наук, заступник голови правління Центру політико-правових реформ, доцент кафедри адміністративного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка, співавтор звіту;

Олег Ільницький, доцент кафедри адміністративного та фінансового права Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат юридичних наук, доцент; член Науково-консультативної ради при Верховному Суді; консультант ГО «Центр політичних та правових досліджень «СІМ»;

Марта Чумало, правозахисниця, експертка ГО «Центр Жіночі перспективи»;

Модератор дискусії: Роман Романов.

За додатковою інформацією можна звернутися до завідувачки інформаційного сектору Музею «Територія Терору» Анни Яценко (+38 093 600 17 44).