Новини
Здоров'я
Україна-суспільство
Київ

У Києві запрошують відомих особистостей популяризувати вакцинацію від COVID-19

11.03.2021 Надiя Проценко 0

Власним прикладом публічних та громадських діячів у столиці запрошують популяризувати вакцинацію проти коронавірусної хвороби.

фото: freepik.com

Для того, щоб претендувати на щеплення, потрібно заповнити спеціальну анкету онлайн.

У Департаменті охорони здоров’я КМДА уточнюють, що зареєстровані таким чином публічні та громадські діячі матимуть право не на пріоритетну вакцинацію, а на щеплення залишками доз.

Очевидно, такий метод популяризації київські чиновники обрали з огляду на те, що на сьогодні темпи вакцинації не такі швидкі, як передбачало Міністерство охорони здоров’я. Зокрема, міністр охорони здоров’я Максим Степанов ставив завдання прищеплювати щодоби до 10 тисяч осіб, однак в середньому виходить від 3 до 6 тисяч. Так, станом на 11 березня усього щеплено 29 378 людей, з яких за минулу добу 5 898. До листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 217 373 людини.

фото: freepik.com

Нагадаємо, записатись на вакцинацію від COVID-19 можна:

Записуватись не потрібно*:

 працівникам сфери охорони здоров'я, освіти, соціальної сфери; 
 працівникам або мешканцям спеціалізованого закладу (інтернати, будинки для літніх людей тощо);
 військовослужбовцям; 
 працівникам критично важливих структур державної безпеки (включно з Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національною гвардією, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Державною прикордонною службою й Службою безпеки України).

*Таких осіб роботодавець або керівник установи поінформує про можливість та дати щеплення.

Нагадаємо, в Україні щеплюють громадян вакциною Covishield, 500 тис. доз якої прибули в Україну наприкінці лютого. Цією ж вакциною від Oxford/AstraZeneca прищепився вже Далай-лама. Раніше "Погляд" писав, що вакциною Covishield вакциновані міністр охорони здоров’я Максим Степанов, президент Володимир Зеленський і головний санітарний лікар Віктор Ляшко. Однак Ізраїль не схвалює вакцину Covishield. Тому можуть виникнути проблеми із визнанням паспортів вакцинації для туристів. 

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.