Новини
Новини Київської області
Київщина-суспільство

У Києві з’явиться «Гендерний паспорт»


Для рівності прав між чоловіками і жінками Київська міська державна адміністрація (КМДА) ініціює створення «Ґендерного паспорта міста Києва», який наразі знаходиться в стані розробки. Для цього створюється робоча група у складі профільних управлінь КМДА, депутатів Київради, представників НГО (ГС «Українські жінки», ГС «Спілка жінок України», ГО «Бюро суспільного розвитку»), науково-дослідних інститутів, ЗМІ тощо.

У Києві з’явиться «Гендерний паспорт»

«Ґендерний паспорт» – це інформаційний інструмент для моніторингу стану забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Завдяки ньому можна буде дослідити ступінь рівності у доступі до ресурсів, роботи, економічних, освітніх, фінансових, соціальних послуг, повноважень щодо прийняття рішень, контролю над активами, станом дотримання прав і свобод.

За словами заступниці голови КМДА Марини Хонди, «Ґендерний паспорт» дозволить збирати й аналізувати статистичну інформацію, розробляти та поступово удосконалювати як індикатори, так і саму методологію оцінки стану забезпечення рівних прав та можливостей киян.

Таким чином, «Ґендерний паспорт» створюють для:
• оцінки становища жінок та чоловіків, визначення особливостей та особливих потреб щодо захисту їхніх прав;
• визначення специфіки потреб вразливих верств населення з десегрегацією на жінок та чоловіків;
• аналізу потреб жінок та чоловіків у різних сферах гуманітарного простору (освітні та медичні потреби, соціальні послуги і соціальний захист);
• аналізу рівня фінансового забезпечення потреб жінок та чоловіків у різних сферах;
• аналізу питання наявності та ефективності заходів з протидії домашньому насильству та торгівлі людьми.
У КМДА також зазначили, що «Ґендерний паспорт» працює на основі акумулювання, обробки й аналізу статистичної інформації, даних опитувань, самооцінок респондентів, вторинного аналізу інформації з інших джерел.

Джерело: КМДА

Фото з відкритих інтернет-ресурсів