Новини
Кримінальні новини
Україна-суспільство
Київ

У Києві СБУ викрила проросійських пропагандистів


У столиці діяла група проросійських провокаторів, які закликали до поділу України. Її викриття проводилось під процесуальним керівництвом прокуратури м. Києва.

За даними досудового слідства, пропагандисти, один із яких має російський паспорт, знімали та поширювали в інтернеті сепаратистські матеріали і сприяли розпалюванню міжнаціональної ворожнечі. Про це повідомляє Служба безпеки України у столиці та Київській області.

Зловмисники агітували за порушення державних кордонів та створення на території окремих областей України псевдодержавних утворень. Також встановлено, що затримані були учасниками маніпулятивних сюжетів на російських пропагандистських телеканалах.

Експертиза засвідчила, що відзняті зловмисниками відеоматеріали містять публічні заклики до посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.

Під час слідчих дій за місцями проживання і тимчасового перебування учасників групи правоохоронці вилучили антиукраїнські матеріали, сценарії та звіти про антидержавні інформаційні кампанії, гроші, надані спонсорами з РФ, носії інформації та заборонену літературу, а також пам’ятні відзнаки Московського вищого військового командного училища.

У межах кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України, слідчі СБУ повідомили про підозри організатору групи та його спільнику. Тривають слідчі дії. Перевіряється інформація щодо можливої причетності окремих російських політсил та громадських організацій до фінансування антиукраїнських пропагандистських акцій.

Раніше Погляд вже повідомляв, що у столиці затримали угруповання неонацистів та їх ватажка з РФ, а також мальовничий тролінг: СБУ у великих містах розмістила свою символіку.