Новини
Надзвичайні ситуації
Київ

У Києві планують знести ринок "Петрівка"


Ринок можуть знищити до 1 січня 2021 року.

фото: "Київ Мапс"

Про такий намір влади повідомив Владислав Трубіцин, активіст, який представляє ініціативну групу захисників книжкового ринку "Петрівка".

Він розповідає, що нещодавно ринок реконструювали за кошти самих підприємців, а на місці ринку планується будівництво ТРЦ.

«На цьому культовому місці, де понад 20 років реалізовувався найвишуканіший букіністичний і навіть антикварний книжковий попит, тепер планують звести черговий торгово-розважальний центр.

Дирекція ринку просто поставила підприємців перед фактом, що «бульдозери за день все знесуть, і ринку тут не буде».

Ми починаємо боротьбу за збереження найбільшого в Києві, Україні та Європі книжкового ринку», зазначив активіст.

Трубіцин також розповів, що будуть боротися за те, щоб ринок передали у власність місцевій общині.

«Ми вважаємо, що книжковий ринок «Петрівка» - це цілий культурний пласт, культове місце, яке виконує важливу соціальну та культурну функції, чого не можна сказати про ТРЦ, яких в Києві хоч греблю гати.

Наш ринок - це тисячі робочих місць, сплата податків до міського бюджету, це логістично доступний об'єкт соціального значення.

Я оголошую про створення громадської організації, яка буде оскаржувати незаконні рішення попередньої київської влади.

Ми будемо контролювати, щоб дії нових власників і адміністрації ринку не притісняли інтереси підприємців.

Ми будемо боротися за те, щоб київська територіальна громада була власником всіх соціально значущих об'єктів на території міста і могла сама здійснювати управління ними», - анонсував активіст.

Довідка.

Ринок "Петрівка"- один з найбільших в Україні і найбільший в Києві книжковий ринок. Був заснований 1 березня 1997 року. На Петрівці можна знайти книги будь-яких жанрів і галузей знань: від романів до професійної літератури вузького профілю. Крім того, на книжковому ринку представлений широкий асортимент канцтоварів, а також аудіо- та відеопродукції і програмного забезпечення - як ліцензійного, так і піратського.

Нагадаємо, що на 9 станціях київського метро тепер працює 4G зв’язок.