Новини
Київ

У Києві перейменували вулиці, площі та сквери


Найменовано новостворені вулиці і провулки в Деснянському та Святошинському районах.

фото: ІА "Погляд"

Вчора, 30 липня, Київрада ухвалила рішення щодо найменування та перейменування об’єктів вуличної мережі.

Так, має нову назву вулиця Димитрова у Деснянському районі. Тепер вона називається Никифора Дровняка – українського художника-примітивіста лемківського походження.

Також присвоєно:

новому провулку в Шевченківському районі – назву провулок Гарета Джонса, видатного журналіста, який вперше у західній пресі заявив під власним іменем, що в Україні у 1932-1933 роках відбувся Голодомор;

безіменному провулку в Дарницькому районі – назву провулок Якова Щоголева, видатного українського поета, представника течії українського романтизму в літературі, популяризатора українського історичного минулого та культури на Слобожанщині;

безіменній площі між вулицями Євгена Сверстюка та Раїси Окіпної у Дніпровському районі – назву площа Сергія Набоки, видатного українського журналіста, правозахисника та дисидента, одного з родоначальників незалежних мас-медіа в Києві та Україні.

Також сквер на розі вулиць Зоологічної та Дегтярівської у Шевченківському районі отримав назву «Мюнхенський» на відзначення 30-річчя побратимських зв’язків Мюнхена і Києва.

А сквер на перехресті вулиці Січових Стрільців та непарної сторони вулиці В’ячеслава Чорновола в Шевченківському районі – ім’я Мусліма Магомаєва на честь популярного оперного і естрадного співака та композитора.

У КМДА запевняють, що у разі перейменування вулиці немає потреби змінювати адресу реєстрації у паспорті, це можна зробити лише за власним бажанням. Крім того, документи на право власності, авто та інші правовстановлюючі документи, у яких зазначена стара назва, лишаються чинними. Перейменування вулиці також жодним чином не впливає на реалізацію виборчого права.

Внести зміни до правовстановлюючих документів можна під час чергового візиту до нотаріусу (наприклад, у разі продажу майна). У разі необхідності довідку про зміну назви вулиці можна отримати у Департаменті містобудування та архітектури КМДА. Детальніше про це – за посиланням.

За інформацією Департаменту фінансів, рішення про перейменування вулиць не потребує виділення додаткових коштів з міського бюджету. Наразі КМДА розробляє проект рішення щодо стандартів і дизайну вуличних табличок, тож їх буде встановлено на будинках незалежно від того, було перейменовано вулицю чи ні.

Нещодавно "Погляд" писав, що у Києві вулицю Російську в Дарницькому районі перейменували на Юрія Литвинського, а новій вулиці у Святошинському районі присвоїли назву: вулиця Олеся Бердника.

Також ми розповідали, що за минулу добу у столиці скоєно 330 правопорушень.