Новини
Здоров'я
Кримінальні новини
Київ

У Києві двох медиків упіймали на хабарі за присвоєння інвалідності


За прийняття позитивного рішення комісією щодо присвоєння пацієнту групи інвалідності голова медико-соціальної експертної комісії та її спільниця вимагали 3 тис. доларів США.

У поліції Києва розповіли, що у листопаді минулого року лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги повідомила пацієнту, що за надання йому необхідного висновку та опису хвороби потрібно передати гроші частинами у найкоротший термін. Перший платіж у розмірі 30 тисяч гривень чоловік передав лікарці одразу. Ще 10 тисяч гривень потерпілий передав посередниці, яка натомість віддала йому медичний висновок з підтвердження 2-ї групи інвалідності. Коли лікарка Центру первинної медико-санітарної допомоги принесла гроші у кабінет, співробітники СБУ затримали її та голову медико-соціальної експертної комісії на «гарячому».  

У ході досудового розслідування правоохоронцями було встановлено, що спільниці вимагали у пацієнта винагороду (3000 доларів США) за надання відповідної медичної документації та прийняття позитивного рішення у встановленні групи інвалідності.

Наразі ж слідчі Оболонського управління поліції повідомили  обом фігуранткам про підозру у скоєнні злочину за  ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Жінкам загрожує позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. 

«Погляд» також писав про Шахрайські КРОКи: хто складав екзамени замість студентів? На Київщині правоохоронці викрили злочинну схему проходження студентами-медиками іспиту «КРОК».

Дізнайтесь більше про суд над розбійником за хабар чайківським патрульним. Обвинувачений захотів “вирішити справу на місці”. За свою свободу він неодноразово пропонував патрульним гроші. І хоча ті попереджали його про кримінальну відповідальність за хабар, той не міг вгамуватися.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.