Новини
Автоновини
Київ

У Києві буде діяти «Інватаксі» для дітей з інвалідністю


 «Соціальне таксі» або «Інватаксі для дітей з інвалідністю» може запрацювати у столиці вже з вересня цього року.

Фото: naiu.org.ua

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

За її словами, планується, що для початку це буде пілотний проект для 170 дітей з інвалідністю, які потребують постійної реабілітації та повинні пересуватися містом. Якщо ж ця послуга підтвердить свою ефективність, «Інватаксі» стане доступною для всіх осіб з інвалідністю, які не можуть пересуватися самостійно.

«Ми розуміємо, що транспортувати дітей з інвалідністю у звичайному громадському транспорті не найлегше заняття. Для таких завдань у нас вже працює соціальний транспорт, який обладнаний для перевезень людей на кріслах колісних та супроводжуючих осіб. Але Київ поки що покривається не повністю, адже близько 8 тис. осіб з інвалідністю потребують спеціалізованого транспортного перевезення. «Інватаксі» збільшить кількість транспортних засобів та дозволить здійснювати більше перевезень і повністю покрити потребу», – зазначила заступниця голови КМДА.

Планується, що запроваджена послуга спростить для особливих дітей та їхніх батьків доступ до необхідних послуг.

За статистичними даними, щороку потреба у перевезенні людей з інвалідністю у столиці зростає. Так, у 2018 році здійснили 19 364 перевезення для 764 осіб, у 2019 – 20 152 перевезення для 801 особи. За перший квартал 2020 року було здійснено майже 8 тисяч перевезень для 410 осіб з інвалідністю.

Нагадаємо, раніше «Погляд» повідомляв, що унікальний проєкт для осіб з інвалідністю стартував в Україні.