Новини
Київ

У КМДА назвали умови для роботи літніх майданчиків на карантині


За одним столиком можуть сидіти не більш як два клієнти (без урахування дітей молодше 14 років).

У Київській міській державній адміністрації затвердили вимоги до роботи річних і сезонних майданчиків кафе і ресторанів в умовах карантину. 

  • Відстань між місцями для сидіння за сусідніми столиками має становити не менше 1,5 м.
  • За одним столиком можуть сидіти не більше двох клієнтів (без урахування дітей віком до 14 років).
  • Замовлення повинні здійснюватися і видаватися дистанційно: через спеціально обладнане вікно або вхідні двері закладу. Офіціант може приймати або видавати замовлення тільки за умови дотримання відстані не менше 1,5 метра між ним і клієнтом.
  • Місце видачі замовлень і розрахунку повинно бути обладнане столиком або поличкою для передачі замовлення без особистого контакту з клієнтом і таким чином, щоб виключити вхід відвідувачів на територію закладу. Також повинна бути забезпечена можливість безготівкового (безконтактного розрахунку).
  • Меню повинно бути розміщено для ознайомлення поруч з місцем ухвалення / видачі замовлень без можливості його видачі клієнтам.

Також закладам необхідно дотримуватися загальних протиепідемічних вимог та дезінфекційних заходів: щоденна термометрія, забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту на 5 днів, організація централізованого збору використаних масок і рукавичок та їх утилізації тощо.

На входах повинен відбуватися санітарний контроль для відвідувачів, щоб не допускати осіб з ознаками ГРВІ. Клієнти повинні бути в масках і чекати своєї черги за межами приміщень. Установи повинні забезпечити маркування відстані 1,5 м для відвідувачів, які очікують своєї черги.

На вході повинні бути встановлені дозатори або диспенсери з антисептиком.

Дезінфекційні заходи повинні проводитися кожні дві години робочого часу. Дезінфекцію контактних поверхонь і посуду повинні проводити після кожного відвідувача.

Кафе та ресторани повинні проінформувати клієнтів про встановлених обмежень на своїх веб-сайтах, сторінках в соцмережах при проведенні запису по телефону або іншим способом.