Новини
Суспільство

У Київському Політеху: створюють імпланти, що ростуть (ВІДЕО)

Конструкція Світлани стала сенсацією після історії успішного лікування восьмирічного Богдана, у якого було пошкоджено 28 см кістки. Це перший випадок в Україні, коли титановий імплант встановили дитині, завдяки цьому пацієнту врятували ногу.

У Київському політехнічному інституті імені Сікорського розробили 3D-імплант, що росте разом із кістками.

Про це повідомили у вищому навчальному закладі.

Зазначається, що винахід належить аспірантці механіко-машинобудівного інституту КПІ Світлані Бурбурській. Розроблена нею конструкція титанового імпланту не просто заміняє пошкоджену частину кістки, а росте разом з нею.

Унікальність у тому, що імпланти — індивідуальні. Їх створюють шляхом 3D-друку й кожна деталь точно відтворює форму необхідної кістки.

"Коли можемо знайти таке рішення, ми забезпечуємо збереження кінцівки".

Розробка вже врятувала дитину від ампутації. Саме титанічний імплант аспірантки КПІ встановили восьмирічному Богдану, у якого рак пошкодив 28 см стегнової кістки. Зазвичай подібні ураження — це повна ампутації кінцівки, проте завдяки 3D-імпланту ногу вдалося врятували.

В університеті кажуть, що українська конструкція набагато дешевша, ніж закордонні аналоги. Вона легка, міцна, й підходить як для великих ділянок, так і для тих, де потрібний ювелірний підхід. Також імплант можна створити майже для усіх кісток в тілі людини.

Нагадаємо, SpaceX запустила в космос наносупутник, який створили в КПІ. Згодом стало відомо, що все пройшло за планом і наносупутник PolyITAN-HP-30 успішно відділився від ракети-носія.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.