У Києві презентували українську версію європейських стандартів догляду за деревами
У КМДА презентували український переклад європейських стандартів догляду за деревами, які планують використовувати при благоустрої міста.
Про це повідомляє офіційний сайт Києва.
Європейські стандарти догляду за деревами (Technical Standards in Tree Work) були прийняті у 2022 році. Їх спільно розробили 12 організацій з 11 країн Європи: асоціації арбористів, інститути, тренінгові та дослідницькі центри. Ці правила визначають технічні стандарти щодо висадки, обрізки, механічної стабілізації дерев та догляду за ними.
Ініціаторами створення української версії виступили Департамент захисту довкілля та адаптації зміни клімату КМДА та Асоціація міст України. Адже в Україні правові норми щодо озеленення не переглядалися понад 17 років — чинні правила утримання зелених насаджень у населених пунктах були затверджені ще у 2006 році.
Зокрема, основною відмінністю європейських стандартів від тих, що зараз діють в Україні, є те, що до дерева ставляться як до живого організму, вік якого не обмежується правилами благоустрою, а залежить від фактичного стану рослини.
Ці стандарти передбачають довічний та дбайливий догляд за кожним висадженим деревом. А кожна маніпуляція з ним потребує чіткого розуміння, наукового підходу та постійного моніторингу подальшого стану рослини.
Ще одна відмінність — ставлення до висохлих гілок та деревина як до частини екосистеми, яку необов'язково видаляти.
Зараз столична влада напрацьовує механізми внесення змін до правил благоустрою Києва, щоб інтегрувати у них сучасні підходи догляду за деревами, викладених у стандартах. Наступним кроком стане вже фактичне запровадження нових стандартів у столиці.
Ознайомитися з українською версією стандартів догляду за деревами можна за посиланням.
Нагадаємо, у Бучанській громаді екологи та активісти вносять старі дерева у реєстр цінних дерев, яким кілька століть. Також, планують організувати навколо них символічну огорожу та інформаційні таблички, на яких буде зазначено вік і цінність кожного дерева.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.