Новини
Україна
Київ

У Києві арку Дружби народів перейменували в арку Свободи

Також в столиці запланували прибрати понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків.

У Києві арку Дружби народів перейменували в арку Свободи - зображення

У Києві декомунізували арку Дружби народів, її перейменували в арку Свободи. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив після засідання Київради.

"Сьогодні ми вирішили питання декомунізації назви арки Дружби народів. Тепер це – Арка Свободи українського народу. Також затвердили перелік понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків, які потрібно прибрати з вулиць і будівель столиці, й передати до музею тоталітаризму", –

мер Києва Віталій Кличко

Щодо нових назв, в місті вирішили не ухвалювати поспішних рішень, а залучити фахівців інститутів академії наук України, інституту національної пам’яті та інших установ для завершення процесу найменувань. Найближчим часом з карти Києва однозначно приберуть назви, пов’язані з росією, проте хочуть аби нові назви жили десятки, а то й сотні років. Тому процес найменувань планують зробити не лише швидким, а й обґрунтованим.

Нагадаємо, демонтували радянську скульптуру двох робітників біля арки в Києві наприкінці квітня. А в травні в Києві визначили нові назви п’яти станцій столичного метро.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.