Суспільство
Новини світу

У Євросоюзі продовжили тимчасовий захист для українців до березня 2025 року.

Після нападу Росії на Україну країни ЄС вперше задіяли Директиву про тимчасовий захист.

У Євросоюзі продовжили тимчасовий захист для українців до березня 2025 року. - зображення
фото ua.depositphotos.com

Українські біженці матимуть особливий захист у Євросоюзі як мінімум до березня 2025 року. Це уможливить безпеку для більш ніж 4 мільйонів українців, які опинилися в ЄС.

Таке рішення було ухвалено на зустрічі міністрів внутрішніх справ країн ЄС у Брюсселі за пропозицію Європейської комісії, 28 вересня.

Після нападу Росії на Україну країни ЄС вперше задіяли Директиву про тимчасовий захист. Вона дозволяє українським біженцям швидко і без бюрократичної тяганини отримати тимчасовий дозвіл на проживання без процедури надання притулку.

Здобувши такий статус, вони можуть влаштуватися на роботу, відправити дітей до школи та мати медичну страховку. Досі тимчасовий захист був обмежений початком березня 2024 року.

Продовження терміну дії такого захисту покликане забезпечити безпеку більш ніж чотирьох мільйонів українців, які перебувають у ЄС.

Федеральний міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер назвала продовження терміну дії угоди «хорошим сигналом». За словами комісара ЄС із внутрішніх справ Ілви Йоханссон, таким чином країни-члени ЄС показують, що «ми підтримуватимемо Україну та українців доти, доки це буде необхідно».

Нещодавно Президент України Володимир Зеленський прийняв вірчі грамоти від нових послів шести держав і Євросоюзу.

Варто зауважити, що вручення вірчих грамот фактично означає початок дипломатичної місії для посла у країні.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.