Новини
Здоров'я
За кордоном

У Греції боротимуться з коронавірусом вакциною від туберкульозу


З 1 червня у Греції розпочнеться загальна вакцинація БЦЖ, щоб таким чином захистити населення від зараження COVID-19. Таке рішення було схвалене національним агентством із лікарських засобів, пише видання Neakriti.

У Греції станом на 28 травня зафіксовано 2903 випадки COVID-19, у тому числі 173 летальні. Допоки немає спеціальної вакцини від коронавірусу, розвинути колективний імунітет можна за допомогою вакцин, що забезпечують загальний захист, таких, як протитуберкульозна, вважає професор патології й інфекцій Афінського національного університету імені Каподістрії Евангелос Ямареллос.

Вакцинацію проводитимуть в Патрах, Афінах, Салоніках та інших грецьких містах. Перед щепленням людям будуть робити тест на антитіла до коронавірусу.

Цікаво, що до таких же заходів вже вдалися Австралія, Нідерланди та Німеччина. І хоча наразі невідомо, чи допоможе вакцинація БЦЖ від зараження коронавірусом, проте існують дослідження, що підтверджують: вакциновані люди мають у п'ять разів менше схильні до респіраторних інфекцій.

І хоча наразі невідомо, чи допоможе вакцинація БЦЖ від зараження коронавірусом, проте існують дослідження, що підтверджують: вакциновані люди мають у п'ять разів менше схильні до респіраторних інфекцій.

А ось дослідження ізраїльських вчених не підтвердило версію про те, що вакцинація БЦЖ в дитячому віці має захисний ефект проти COVID-19 в дорослому віці. Вони перевіряли цю гіпотезу на основі наукових даних, порівнявши показники захворюваності коронавірусною інфекцією у БЦЖ-вакцинованих і невакцинованих людей. Щоправда, дослідження стосується тільки можливості БЦЖ захищати від зараження, але не оцінює вплив цього щеплення на тяжкість перебігу хвороби.

Читайте також, як умови праці впливають на наше здоров’я.