Новини
Новини світу
Надзвичайні ситуації
Київ

У київському готелі перебувають понад 40 народжених сурогатними матерями немовлят


46 немовлят, яких сурогатні матері народили для іноземців, перебувають у київському готелі "Венеція". Батьки не можуть забрати їх через закриття кордонів. Шокуюче відео оприлюднила клініка репродуктивної медицини.

Персонал клініки розповідає, що з дітьми все гаразд, немовлята - під пильним наглядом педіатрів. Водночас на відео видно, що всі діти утримуються в одній кімнаті.

Варто зазначити, що відео розмістили лише на міжнародній версії сайту клініки, на українській та російській версіях його немає.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова знає про цю ситуацію та називає сурогатне материнство «проблемою, яка потребує негайного реагування». 

«Це свідчить про те, що держава не вживає усіх належних заходів щодо захисту прав дітей та гідного ставлення до них, а Україна стає країною-донором народження для іноземців дітей, долю яких вона не може проконтролювати. Надання таких послуг іноземним громадянам може призвести до порушення прав дітей та до ситуації, в якій Україна не здатна захистити своїх громадян», — зазначила обмудсменка.

Денісова звернулася до Нацполіції, Міністерства охорони здоров'я та Мінсоцполітики, аби ті відреагували на ситуацію, що виникла навколо немовлят.

Оперативно відреагували у Міністерстві соціальної політики України. Там повідомили, що ініціюють законодавче посилення захисту прав дітей, народжених сурогатними матерями. 

"Нам необхідно розробити свою національну політику у відношенні сурогатного материнства, особливо стосовно надання такої послуги громадянам іноземних країн.

Ми прагнемо, щоб діти не ставали предметом купівлі-продажу, до жінки не було проявів різних форм експлуатації, і в той же час, ми не маємо права позбавити можливості стати біологічними батьками тих сімейних пар, які не можуть виносити власну дитину за медичним показами", - заявили в держустанові.

Відомо, що сурогатне материнство заборонено законом в таких розвинених країнах, як в Австрія, Норвегія, Швеція, Франція, Італія, Швейцарія, Німеччина, та в деяких штатах Сполучених Штатів Америки.