![У Гостомелі поблизу ДОТу вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та віддали належне ветеранам](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/Gostomel-8-travnya-2018-veterany.jpg)
8 травня у Гостомелі поблизу ДОТу відзначили День пам'яті жертв Другої світової війни та примирення між країнами, які брали у ній участь по різні боки фронту.
![У Гостомелі поблизу ДОТу вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та віддали належне ветеранам](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/Gostomel-8-travnya-2018-trybuna-Karmaz.jpg)
Цей захід започатковано ще 23 роки тому в районі колишньої лінії оборони Києва, насиченої різними інженерними спорудами, покликаними спинити наступ ворога.
![У Гостомелі поблизу ДОТу вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та віддали належне ветеранам](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/Gostomel-8-travnya-2018-DOT.jpg)
На жаль, на сьогодні залишилося лише двоє учасників тих буремних подій, які сколихнули мирне життя наших співвітчизників. Це Петро Тарасович Червоний та Євдокія Каленківна Грачова. А 20 років тому таких славних захисників Батьківщини від нацистських окупантів у Гостомелі нараховувалося 240.
![У Гостомелі поблизу ДОТу вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та віддали належне ветеранам](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/Gostomel-8-travnya-2018-CHervonyj.jpg)
Навіть важко було уявити, що на сучасному етапі Україну знову огорне пекло війни, постане питання про незалежність нашої держави. Ніхто не сподівався, що підлого удару в спину завдадуть ті, хто ще вчора називав нас братами.
![У Гостомелі поблизу ДОТу вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та віддали належне ветеранам](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/Gostomel-8-travnya-2018-garmata.jpg)
Тому сучасникам довелося зі зброєю у руках стати на захист рідної країни від російських окупантів, які вторглися у Крим та Східну Україну. І вони не осоромили славні козацькі традиції нескореної нації, яка століттями виборювала свою свободу.
![У Гостомелі поблизу ДОТу вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та віддали належне ветеранам](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/Gostomel-8-travnya-2018-ATO.jpg)
У ветеранських лавах об'єдналися фронтовики Другої світової, борці національного опору, учасники афганської та інших локальних воєн, сучасні військовослужбовці, які зупинили загарбників та наближають день звільнення від них рідної землі.
![У Гостомелі поблизу ДОТу вшанували пам'ять жертв Другої світової війни та віддали належне ветеранам](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/Gostomel-8-travnya-2018-Kvity.jpg)
Плин часу не спинити. Але ті, хто поклав власне життя на вівтар перемоги та пішов у вічність уже в мирні дні, живуть у нашій пам'яті, родинних спогадах. Саме завдяки їхньому подвигу ми отримали надію на світле майбутнє.