Новини
Фастів

У Фастові споруджують пам’ятний знак героям Небесної Сотні


Пам’ятний знак у місті почали споруджувати на численні прохання учасників Революції Гідності.

Про це повідомляє перша заступниця міського голови Фастова Олена Зикова.

Напередодні у місті закінчилися ремонтні роботи по облаштуванню тротуару по вулиці Андрія Саєнка і почалось спорудження пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні на розі вулиці та однойменного провулку біля приміщення Фастівського відділу Пенсійного фонду.

Автором роботи є відомий у місті художник та скульптор, директор Фастівськоі школи народної майстерності – Анатолій Древецький.

Пам’ятний знак буде містити скульптуру – бронзове погруддя Героя України, фастівчанина Андрія Саєнка, про що інформував раніше «Погляд».

Він стоятиме на кургані, на якому буде встановлена скульптура з архітектурною частиною. На залізобетонній основі встановлять світильники у вигляді циліндрів, що символізуватимуть образ Майдану.

Довідка. Андрій Саєнко – мешканець Фастова, підприємець та громадський активіст, активіст Євромайдану. Герой України. Андрій був бійцем сьомої сотні Самооборони Майдану, був також у Самообороні Фастова.

Загинув 20 лютого 2014 року від кульового поранення. Разом з групою інших протестувальників він прикривав відхід основної частини майданівців під час першого наступу на позиції «Беркуту» того дня. Отримав смертельне поранання о 9:08 на пішохідному переході біля готелю «Україна».

Похований на Інтернаціональному кладовищі у Фастові. На будинку, де він жив, встановлено меморіальну дошку. У місті його ім'ям названо вулицю та провулок.

Фото - Олена Зикова, Wikipedia.