Новини
Фастів

У Фастові проводять просвітницьку кампанію "Микола Бенардос - винахідник світового рівня"


В рамках кампанії у місті провели публічну відкриту екскурсію біля пам’ятника видатному фастівчанину.

Про це повідомила фастівчанка Людмила Григорович, ініціаторка екскурсії.

Відвідувачі екскурії дізналися про тернистий шлях винахідника, про основні його винаходи та їх роль в нашому повсякденному житті.

Родзинкою екскурсії став виступ заслуженого скульптора, почесного фастівчанина, автора пам'ятника Миколі Бенардосу - Анатолія Древецького.

Під час екскурсії Людмила Григорович презентувала також проєкт бюджету участі "Інтерактивний музей винахідника світового рівня Миколи Бенардоса", який зараз змагається за голоси фастівчан.

У рамках проєкту планується встановити на підставках 6 металевих моделей найзначніших винаходів Миколи Бенардоса. До кожної буде підв'язана за допомогою сучасних технологій аудіоекскурсія по життю і творчості винахідника.

У проєкті враховано підключення сучасної охоронної системи для захисту та нічне підсвічування моделей.

Проєкт має безкоштовно в зручний Вам час ознайомити фастівчан та гостей міста з діяльністю винахідника - нашою культурною спадщиною, сучасно та цікаво отримати новий вид дозвілля, і навіть людям з вадами зору надати можливість для ознайомлення, розвивати віру в себе, патріотизм та туризм!

Проголосувати за проєкт "Інтерактивний музей винахідника світового рівня Миколи Бенардоса" на сайті Громадського бюджету Фастова.

Для довідки:

Фото - tex.library.te.ua

Микола Бенардос - український винахідник грецького походження, творець дугового електрозварювання, який справедливо займає одне з перших місць серед винахідників світу. За неповними даними, йому належить близько 120 винаходів.

Світову славу Бенардосу принесло винайдення електричного дугового зварювання і різання металів — одного з найважливіших сучасних технологічних процесів. Бенардосу належить також багато винаходів в інших галузях техніки, зокрема у залізничному й водному транспорті, енергетиці, військовій справі, сільському господарстві, акумуляторобудуванні, побутовій техніці.

Фото Людмили Григорович.