Новини
Фастів

У Фастові почалась ексгумація німецьких поховань


Початок робіт з розкопок та ексгумації німецьких поховань. Фото автора

Як вже раніше анонсував «Погляд», з учорашнього дня на Соборній площі Фастова, почались роботи з ексгумації німецьких поховань, знайдених там минулого року під час реконструкції площі.

Ексгумацію за дорученням німецької сторони - Народної спілки Німеччини по догляду за військовими похованнями проводить спеціалізоване підприємство «Пам'ять і слава», що має великий досвід у цій сфері.

Як повідомив кореспонденту «Погляду» керівник пошукової групи Олександр Назаров, за його орієнтовною оцінкою частина могил німецького кладовища, яке колись знаходилось на цьому місці, могла була зруйнована ще у радянський час під час будівництва пам’ятника Леніну, а також можливо під час прокладання підземних комунікацій, проте частина могил збереглася.

Всі знайдені людські останки німецьких солдатів будуть перепоховані на збірному німецькому військовому кладовищі біля села Віта-Поштова у Київській області. На сьогоднішній день там вже перепоховали більше 3 тисяч німецьких військових, останки яких знайшли у центральній частині України.

Знайдені на місці розкопок жетони німецьких солдатів. Фото журналу "Наш Городок"

Олександр Назаров попросив не фотографувати німецькі останки, оскільки німецька сторона виступила проти цього.