Новини
Фастів
Автоновини

У Фастові планують встановити станцію підзарядки для електромобілів


Про це на апаратній нараді у місті розповіла керівник фастівського відділу містобудування та архітектури Ксенія Перехрест.

Останнім часом електромобілі набувають все більшої популярності серед українців: підвищився попит на різноманітні електричні авто, збільшується кількість зарядних станцій, тож Фастів вирішив не пасти задніх в цьому процесі – у місті планують встановити зарядну станцію для електрокарів.

Як зазначив міський голова Фастова Михайло Нетяжук, Фастів є учасником угоди мерів: місто взяло на себе зобов’язання проведення природоохоронних заходів, зокрема заходів, що сприятимуть зменшення викидів СО2 в повітря.

Електромобілі вже є у деяких мешканців столиці і фастівчан, тож якщо з Києва до Фастова приїздитимуть гості на електричному авто, було б дуже добре, якби вони мали змогу підзарядитись у місті, оскільки не завжди можна проїхати туди й назад на одному заряді.

Зараз виконком Фастівської міськради опрацьовує питання розміщення на території Фастова станції підзарядки електричних авто на паркувальному майданчику біля фастівського адмінбудинку рад.

Як повідомив мер Фастова, аналогічна станція встановлена на паркувальному майданчику біля Київської облдержадміністрації у Києві. За цим прикладом планують встановити станцію і у Фастові.

Встановлення станції не планують робити за кошти міької ради, а планують реалізувати цей проєкт за рахунок інвестиційних коштів. Фастівська міськрада планує реалізувати проєкт, як для зразок і стимул для підприємців Фастова встановлювати подібні станції у себе, адже у Києві зарядні станції для електрокарів вже є біля закладів громадського харчування та супермаркетів.

Згідно світової карти зарядних станцій для електромобілів, чимало станцій вже встановлені в Україні, зокрема і на Київщині.