Новини
Всесвіт
За кордоном

У Дубаї створять перший «космічний суд»


Там розглядатимуть комерційні суперечки в сфері освоєння космосу.

Фото: pixabay.com

Про це повідомило видання Science Alert.

Влада Дубаї оголосили про створення «космічного суду», який буде базуватися в судах Міжнародного фінансового центру міста (DIFC), незалежному арбітражному центрі, заснованому на системі загального права і створеному з ініціативи Великобританії. Експерти вважають, що створення «космічного суду» пов'язане з нарощуванням Об'єднаними Арабськими Еміратами своєї присутності в космічному секторі.

«Інтегрована космічна галузь, підтримувана людськими ресурсами, інфраструктурою і науковими дослідженнями, знаходиться в процесі реалізації. Космічні суди – це глобальна ініціатива, яка буде діяти паралельно, допомагаючи побудувати нову мережу судової підтримки для задоволення суворих комерційних вимог міжнародного освоєння космосу в ХХI століть», – заявив головний суддя судів DIFC Закі Азмі.

Варто зазначити, що наразі космічне право регулюється міжнародними конвенціями та резолюціями, зокрема Договором ООН щодо космосу, який вступив в силу в 1967 році. Деякі держави також підписали двосторонні або багатосторонні угоди для регулювання своєї космічної діяльності.

Як повідомляв «Погляд», минулоріч на Марс відправили цілий «парк» безпілотників для масштабних досліджень. Серед них, зокрема, був і космічний зонд «Надія» ОАЕ.

Нагадаємо, не так давно Ілон Маск назвав терміни відправки людини на Марс, а нещодавно було названо імена туристів, які полетять на МКС вже в цьому році, тож, ймовірно, світу дійсно вже давно пора було задуматися про «космічний суд».

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.