Новини
Україна
Новини Київської області
Вода

У Дніпрі знайшли пестициди, фармпрепарати та важкі метали


Головна водна артерія країни навіть забруднена речовинами, які були заборонені ще у 60-х роках минулого століття.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в пресслужбі Мідовкілля.

У басейні Дніпра взяли проби води у 27 точках, проаналізувавши 2200 речовин на вміст 65 тис забрудників. В результаті у воді знайшли пестициди, фармацевтичні препарати та важкі метали, концентрації яких перевищують екологічні стандарти якості ЄС.

«Найбрудніші точки знаходяться в зоні впливу скиду стічних вод комунальних підприємств».

Міндовкілля

Також результати скринінгу показали наявність у воді пестицидів та агрохімікатів, які були заборонені ще у 60-х роках ХХ століття. Це свідчить про порушення правил їх зберігання та використання.

До слова, така сама гнітюча ситуація, щодо забруднення вод спостерігається й в інших великих річках України: Дністер та Сіверський Донець. А, як повідомляв «Погляд», стан українських морів через сміття знаходиться на межі екологічної катастрофи. Зважаючи на це все, вже не викликає подив той факт, що у США наприкінці минулого року почали торгувати ф’ючерсами на воду.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.