Новини
Анонси
Бориспіль

У Борисполі відкриють пам'ятну дошку загиблому атовцю


15 лютого, у Борисполі відбудеться відкриття пам'ятної дошки на вшанування учасника російсько-української війни (2014 - н.ч.) Сергія Оврашка. Дошку розмістять на Будинку культури, що знаходиться на однойменній вулиці. Початок заходу - о 10 годині.

Повідомляє Бориспільський державний історичний музей.

Наприкінці грудня до міської влади звернулися мешканці будинку №6 по вул. Сергія Оврашка: "Ми вважаємо, що пам'ять про нього мали би закарбуватися на догі роки і служити гідно у вихованні наших дітей як приклад самовідданості та самопожертви заради нашої Батьківщини". Клопотання підтримали топонімічна комісія при БМР (23.01.2020), Виконавчий комітет БМР (03.02.2020).

Оврашко Сергій Миколайович, позивний «Динаміт» (1976 – 2014) – учасник Антитерористичної операції на Сході України (російсько-української війни), боєць 24 батальйону територіальної оборони «Айдар». Народився 22 жовтня 1976 року в с. Коськів Шепетівського району Хмельницької області. Здобув вищу освіту у НТУУ «КПІ» («Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації»). Деякий час навчався у Академії Прикордонних Військ. Був підприємцем (будівельний бізнес), проживав у Борисполі. Брав активну участь у Революції Гідності, неодноразово був поранений та контужений при обороні Майдану. Після початку війни продав фірму у Києві, за виручені гроші допоміг у створенні батальйону «Золоті ворота», закупив військове спорядження для батальйону «Айдар». Пізніше пішов добровольцем в «Айдар». Група розвідників під керівництвом Динаміта постійно проводила ризиковані операції, часто балансуючи між життям і смертю. Був тяжко поранений. Не долікувавшись у столичному госпіталі, повернувся на фронт. Спочатку за станом здоров’я міг тільки навчати молодих бійців, потім, вживаючи знеболювальне, водив групу в рейди. Загинув у ніч на 19 грудня 2014 року в районі населеного пункту Старий Айдар, коли його група потрапила в засідку під час виконання бойового завдання. Похований у селі Коськів. Нагороджений посмертно орденом «За мужність» ІІІ ступеня.