#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Бориспіль
Культура

У Борисполі планують встановити пам'ятник князю Борису

30.06.2020 Оксана Кириленко 0

Скульптуру хочуть встановити в центрі міста на Європейській площі.

Міський голова Борисполя Анатолій Федорчук закликав депутатів підтримати на сесії проєкт встановлення вищезгаданого пам'ятника.

«Не гоже нашій громаді і мені, як міському голові, що в нас до сьогоднішнього дня не встановлений пам'ятник князю Борису. Одному із перших канонізованих князів Київської Русі, і який, на мою думку, має бути встановлений на Європейській площі, щоб його бачила вся Україна і увесь світ. Головне, щоб ми сьогодні, розглядаючи зміни до бюджету, заклали для цього певну суму»,- розповів Федорчук.

Скульптор, який створював монумент Чубинському, Олексій Пергаменщик також представив на сесії макет майбутнього пам'ятника князю Борису.

За задумом скульптора, монумент князю Борису планується створити із білого граніту, висота блока - близько 3 метрів, а висота постаменту 2 метри.

«Сама фігура буде такого ж розміру, як Чубинський. Тобто, щоб здалеку проглядалися всі деталі», -розповів скульптор.

Проте Федорчук зазначив, що на створення дизайну і самого монументу буде оголошено конкурс, а Олексій Пергаменщик сьогодні лише демонструє свій варіант.

Довідка. Князь Борис - молодший син князя Володимира Святославича, котрий трагічно загинув 1015 року під час міжусобної боротьби за великокнязівський престол. Разом із своїм братом Глібом — перші святі, канонізовані давньоруською Церквою. Вони є визнані як чудотворці й молільники перед Богом “за землю Руську”, “за нові люде християнські”.

Згідно історичним згадкам, князь Борис загинув неподалік річки Альти, на території сучасного Борисполя. На честь князя і назване місто.

Того часу Бориспіль неодноразово згадується в літописах до 1154 р. як укріплене городище, яке стояло на підвищенні між двома рукавами р. Альти. Місцевість була заболочена і лісиста. Летч за часів Київської Русі був не тільки укріпленим пунктом на межі Київського та Переяславського князівства, але й місцем зміни коней та місцем відпочинку для різних посольств, гінців, княжих дружин, князів.

Нагадаємо, нещодавно у Борисполі відкрили пам’ятник Чубинському в повний зріст.