Новини
Біла Церква
Екологія
Земля
Повітря

У Білій Церкві створять перший в Україні еко-індустріальний парк


Фото - uprom.info

25 лютого у Білій Церкві відбулася вже друга зустріч представників комунального підприємства «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс»  із представниками UNIDO (Організація Об'єднаних Націй з Промислового Розвитку) та державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) в рамках проєкту просування еко-індустріальних парків у країні.

Про це повідомили у Білоцерківській міськраді.

Мета цього проєкту - демонстрація життєздатності та переваг еко-індустріальних парків, які підвищують ресурсоефективність та покращують економічні, екологічні та соціальні показники бізнесу, сприяючи тим самим розвитку промисловості в Україні.

У ході заходу міжнародний експерт UNIDO Цезарь Барахон та головний технічний радник проєкту «Ресурсоефективне та чисте виробництво» Бранко Дуньїч  повідомили присутнім, що промисловий майданчик КП «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс» обрали для першої в Україні трансформації його в еко-індустріальний парк. Фінансування такої трансформації буде відбуватися за кошти уряду Швейцарії.

Фото - Фастівська міськрада

Перевага еко-індустріального парку у тому, що він пов'язує підприємства міста, коли відходи одного стають сировиною для інших виробництв. Таким чином підвищується ефективність виробництва та мінімізується негативний вплив на довкілля.

На сьогодні промисловий майданчик КП БМР «БВАК», на 40% відповідає концепції еко-індустріального парку. Наступні 2 місяці буде проводитися навчання спеціалістів і з травня розпочнеться робота над трансформацією. Білоцерківський еко-індустріальний парк стане моделлю для створення подібних по всій Україні.