Україна
Здоров'я
Київщина-суспільство

У 2020 році лікарня «Феофанія» прийматиме всіх

12.07.2019 Надiя Проценко 0

З наступного року всі бажаючі, а не лише «обрані», зможуть лікуватися у лікарні «Феофанія» та медзакладах Академії медичних наук, оскільки депутати Верховної Ради 11 липня не підтримали законопроект щодо виключення зазначених установ із принципу «гроші йдуть за пацієнтом». Про це повідомляється на офіційному сайті МОЗ України.

У 2020 році лікарня «Феофанія» прийматиме всіх

Що це означає?
Оскільки законопроект №10231 “Про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України щодо фінансування забезпечення окремих програм та закладів охорони здоров'я” не ухвалили, всі медзаклади Державного управління справами (лікарня “Феофанія” та ін.) та Національної академії медичних наук України (НАМНУ) з 2020 року повинні перейти на модель оплати за медичну послугу. Для цього вони мають автономізуватися та укласти договори з Національною службою здоров’я України. Таким чином, послуги у рамках програми медичних гарантій у медзакладах ДУС і НАМНУ буде оплачувати Національна служба здоров’я.

Заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк пояснив: “З 2020 року всі медичні заклади в України мають грати за єдиними правилами. Більше не повинно існувати привілейованих медичних систем, наприклад, окремих медичних систем для депутатів і чиновників. Ми створюємо єдиний медичний простір. Лікарні відкривають свої двері для пацієнта, який має право вибрати будь-який медзаклад для свого лікування. Гроші підуть за пацієнтом. Так лікарні отримають гроші”.

Виходить, що такі зміни означають нову модель фінансування медзакладів. Щоб у майбутньому отримувати кошти з держбюджету за медичні послуги, надані пацієнтам, всі лікарні мають стати комунальними некомерційними підприємствами до кінця 2019 року і підписати договори з Національною службою здоров‘я України.

Фото з мережі Інтернет