Цвинтар іграшок, або «Благоустрій» по-київськи
Діти виростають і у багатьох постає питання: куди подіти старі іграшки. Кияни вирішують цю проблему тим, що просто виносять іграшки на свої подвір’я. Тож у багатьох районах Києва вже утворилися так звані цвинтарі м’яких тваринок. Їх розвішують по деревах чи на дитячих майданчиках.
![Цвинтар іграшок, або «Благоустрій» по-київськи](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/78343098_10216642769046509_495602899125010432_n.jpg)
На фотографіях, які опублікувала у соцмережі Daria Antsybor, полишені іграшки у мікрорайоні Героїв Дніпра. Такі жертвопринесення іграшок виглядають як дуже особливий пострадянський феномен, – зазначає дописувачка.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/78210923_10216642769726526_8958878884091133952_n.jpg)
«І наче інсталяція такого плану покликана була дати нове життя старим об'єктам, але в реальності виявилося, що вона може викликати лише щемливе почуття жалю та навіть безсилля. Дивишся на цього розіп'ятого ведмедя й думаєш, що ж автори експозиції в принципі хотіли цим сказати. Опудала хоча б лякають гайвороння, а ці іграшки, здається, тільки викликають депресивні стани. І таких інсталяцій повно по всіх районах Києва».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/11/77407993_10216642769486520_5785742099320143872_n.jpg)
Люди в коментарях жваво взялися обговорювати такий народний «благоустрій», зауважуючи, що такі кладовища лише лякають дітей. «Ці бідолаги навіть втекти ніде не можуть, бо їх там скотчем примотали намертво», – пишуть користувачі Фейсбуку.