Новини
Україна
Суспільство
Екологія
Вода
За кордоном

Цього літа на Європу чекає екстремальна посуха: Україна може залишитися без води


У Європі третій рік поспіль панує посуха. 2020 рік може стати найспекотнішим за всю історію спостереження, через що Старому світу загрожує дефіцит питної та поливної води.

Фото: pixabay.com

До такого невтішного висновку прийшли в Еarth observatory NASA.

Синоптики знову прогнозують спекотне і сухе літо. У 2020 році ґрунтові води після безсніжної зими і посушливої весни практично виснажені, через що Європі загрожує дефіцит води.

Європейська служба стеження за зміною клімату Copernicus (C3S) створила мапу, де відобразила наявність ґрунтових вод на планеті. Це найголовніший ресурс, який необхідний для зрошення сільськогосподарських культур і питної води. І для відновлення якого потрібно значно більше часу, ніж для насичення вологою поверхні ґрунту і кореневої зони.

Фото: earthobservatory.nasa.gov

Звісно, у деяких регіонах на початку травня і початку червня пройшли дощі, які поліпшили стан джерел. Зокрема в Португалії, Іспанії, Данії, півдні Швеції і Фінляндії, Латвії і Естонії.

Але у більшості країн підземні води знаходяться в катастрофічному стані. На мапі це величезна смуга темно-червоного кольору. Вона покриває Північний Кавказ, всю Україну (крім Закарпаття), південь європейської частини Білорусі, південь і центр Польщі, Словаччини і Чехії, південь Німеччини і схід Франції.

Варто зазначити, що такі надсухі умови спостерігаються лише у 2% випадків (раз на п'ятдесят років).

Європейських фахівців також хвилює той факт, що рівень річки Десни в Україні впав на 5 метрів, досягши найнижчої точки за останні 140 років.

Вчені пов'язують такі погодні умови зі зміною клімату на планеті. Всесвітня метеорологічна організація попередила про спекотне посушливе літо на всій Північній півкулі.

Нагадаємо, навесні «Погляд» вже повідомляв, що влітку на нашу країну чекає посуха.