#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Світ-суспільство
За кордоном

Три вересневі трагедії, які вразили світ

01.09.2020 Кочкина Марина 0

Початок осені - це не лише свято. На жаль, вересень в останні десятиріччя запам'ятався людству і трагедіями, які без перебільшення можна назвати всесвітньовідомими.

Отже, «Погляд» пропонує зупинитися на хвилинку і пригадати три резонансні події початку осені, які вразили світову спільноту і певною мірою навіть змінили світ, змусивши переглянути ставлення до безпеки людства.

Трагедія у Беслані, РФ

Вранці 1 вересня 2004 року, під час урочистої лінійки, присвяченої початку навчального року, на натовп святково одягнених людей - дітей та дорослих - напала група озброєних терористів. Упродовж 2,5 днів вони утримували в замінованій будівлі школи понад 1100 заручників (переважно це були школярі, їхні батьки і педагоги школи). 

За долею понад тисячі захоплених у полон переляканих дітей, жінок і чоловіків тоді слідкував мало не увесь світ. Після провалу переговорів із терористами керівництвом російських силовиків було прийнято рішення розпочати штурм будівлі, де разом із зловмисниками перебували і їхні бранці. Спецоперацію проводили із застосуванням важкої військової техніки.

3 вересня 2004 року назавжди закарбувалося у пам'яті людства - внаслідок операції із визволення загинули 334 заручники (переважно це були діти).

Історія смерті принцеси, Велика Британія

На початку осені 1997 року весь світ ховав прекрасну жінку - знамениту принцесу Діану. Смерть Діани Спенсер, принцеси Вельської, згуртувала британців - такої єдності країна не бачила з часів Другої Світової війни. Втім, весь світ тоді співчував і родині принцеси, і її шанувальникам у Британії.

Як відомо, 31 серпня у Парижі сталася катастрофа, коли водій принцеси, намагаючись відірватись від переслідувань папараці, не справився з управлінням - і машина вмить перетворилась на шматок понівеченого заліза. Папараці, перебуваючи всього у 100 м від події, замість надання допомоги, знімали місце аварії.

Всі фотографії пізніше конфіскувала поліція. 36-річна Діана Спенсер померла у паризькому госпіталі від наслідків автокатастрофи.

Терористичний акт в США (також відомий як 9/11)

11 вересня 2001 року на території США за допомогою захоплених пасажирських літаків відбулась серія скоординованих терористичних атак ісламістської організації «Аль-Каїда».

Тоді внаслідок терористичного нападу загинуло 2 996 осіб, ще понад 6 000 людей отримали поранення. Цей теракт став найбільшим в історії за кількістю жертв.

За подіями у ті трагічні хвилини слідкував весь світ. Вражаюче відео руйнування веж-близнюків надовго закарбувалося у пам’яті багатьох людей у різних куточках земної кулі.

Україна

Останнім часом від нападів терористів страждають і українці. Так, «Погляд» розповідав про те, як зранку 21 липня у Луцьку чоловік захопив автобус із заручниками. Пізніше стало відомо, що захоплювач сам подзвонив в поліцію о 9:25 і представився як «Максим Плохой».

Силовики швидко з'ясували, що цього чоловіка судили за розбій, шахрайство, бандитизм, вимагання та за незаконне носіння та поводження зі зброї. Зрештою СБУ спільно з Національною поліцією затримали терориста, який пів доби тримав у заручниках людей в автобусі в центрі Луцька. На щастя, ніхто з заручників не постраждав.

Фото взяті з відкритих джерел