Новини
Культура
Україна-суспільство
За кордоном

Топ-10 країн, які готуються приймати українських туристів


Літо не за горами, і кожен задумується про те, де проведе свою літню відпустку. Пандемія коронавірусу зіпсувала плани на відпочинок багатьом. Однак світ потроху оговтується, карантинні обмеження послаблюються, а країни починають готуватися до прийому туристів. Як тільки Україна відкриє свої кордони, дізнайтесь, куди можна потрапити на відпочинок.

(1) Туреччина відкрила кордон для іноземців з 20 травня, однак поки це стосується не всіх мандрівників, а тих, хто приїхав на лікування - так званий медичний туризм, повідомляє Радіосвобода. Залишати лікувальні заклади без поважних причин медичним туристам не можна. А ось для всіх інших туристів, за попередніми даними, турецькі курорти можуть відкритися 28 травня. Наразі ведуться переговори між турецьким урядом і близько 70 країнами, чиї громадяни традиційно їдуть на Анатолійський півострів відпочивати. За прогнозами, авіасполучення та прийом іноземних туристів країна планує запустити до кінця серпня. При цьому готелі використовуватимуть лише половину своїх номерів, а улюбленого «аll inclusive» взагалі не буде, пригощатимуть туристів стравами з класичного комплексного меню.

(2) Єгипет, за прогнозами українських туроператорів, почне приймати наших туристів приблизно з середини липня або з серпня. Проте точної інформації не надають з цього  приводу ані український, ані єгипетський уряди. Наразі у країні дозводено курортам приймати туристів, але лише місцевих громадян. Готелі можна заповнювати лише на 25%, з початку червня цей ліміт збільшать до 50%. «Ми готові, ми пройшли спеціальну сертифікацію, для нас важлива безпека відвідувачів», – запевняє журналістів голова Федерації туризму Єгипту Ахмед Аль Васеєф.

(3) Польща готова відкривати кордони, зокрема і для українців, з 15 червня, повідомляє віцепрем’єрка Польщі Ядвіга Емілевич. За її словами, остаточне рішення залежатиме від перебігу пандемії. На цю ж дату орієнтуються інші європейські країни, популярні серед туристів.

(4) Хорватія впускає туристів з 9 травня, але якщо вони вже забронювали житло. Для таких зробили виняток із карантину, який пояснюється «економічним інтересом», передають місцеві медіа.

(5) Греція, для якої туризм є основою економіки, готується пускати туристів з 15 червня, обіцяє прем'єр-міністр країни Кіріакос Міцотакіс. Зокрема, з 15 червня рейси приземлятимуться лише в міжнародному аеропорту Афін, але з 1 липня дозвіл на посадки міжнародних авіарейсів пошириться на всі аеропорти.

(6) Кіпр відновлює авіарейси з середини червня та розраховує прийняти своїх перших туристів у липні. Проте уряд країни зазначив, що відвідати Кіпр цього року вдасться не всім охочим, а лише туристам з тих країн, які справляться з пандемією швидше.

(7) Сицилія заявила, що готова оплатити 50% вартості авіаквитків, а також кожну третю ніч проживання туристам, які приїдуть на відпочинок. Крім того, туристи отримають безкоштовні квитки в музеї та на місця археологічних розкопок. Ваучери з пропозиціями будуть доступні на сайті Visit Sicily.

(8) Таїланд для європейських мандрівників відкриє свої кордони з жовтня.

(9) Португалія – країна, яка активно готується до туристичного сезону 2020. Відкриття більшості готелів заплановане на липень, але деякі можуть відкритися вже в червні.

(10) Болгарія налаштована розпочати туристичний сезон з 1 липня.

Зауважимо, що цей перелік і дати не є остаточними: держави досить оперативно змінюють час і умови «відкриття дверей» перед туристами, зважаючи на показники поширення коронавірусу та конкуруючи з сусідами, які вже відкрилися для мандрівників.

В Україні, за прогнозами Міжнародних авіаліній України, початок польотів стартуватиме з 1 липня. Принаймні до 15 червня говорити про відновлення перельотів передчасно, 20 травня заявив прем'єр Денис Шмигаль, оскільки більшість країн досі тримають кордони закритими.

Допоки Україна на карантині, а міжобласне сполучення не відновлене, розгляньте ці Топ-5 туристичних місць Вишгородщини, які презентували у Всеукраїнському проєкті #DiscoverUkraineNow